Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Miloš Zeman se setká s nástupcem ministryně školství Kateřiny Valachové Stanislavem Štechem. Dosavadního náměstka by měl prezident do funkce jmenovat pravděpodobně zítra. A Česko čekají tropické teploty. Meteorologové vydali výstrahu před požáry. Co dalšího se dnes bude dít?

Zeman se setká s nástupcem Valachové Štechem

Prezident Miloš Zeman se dnes sejde s náměstkem ministryně školství Stanislavem Štechem, který by měl ve středu nahradit v čele úřadu Kateřinu Valachovou. Zeman v pondělí přijal její demisi, kterou podala v květnu v souvislosti s kauzou kolem sportovních dotací. Valachová chtěla původně odejít k 31. květnu. Zeman jí pak ale dal ještě čas na rozmyšlenou. Několikrát přitom zopakoval, že měnit člena vlády pět měsíců před volbami je nesmysl. Premiér Bohuslav Sobotka Zemana za průtahy v odvolání Valachové kritizoval.

Úterý bude tropické, meteorologové varují před požáry

V Čechách a na jižní Moravě budou v úterý tropické teploty, podle meteorologů maximální teploty v těchto regionech většinou překročí 31 stupňů Celsia. V Ústeckém a Jihomoravském kraji kvůli přetrvávajícímu suchu navíc dál hrozí nebezpečí požárů a ani přeháňky nebo bouřky, které by se mohly objevit v úterý večer a ve středu, ho nijak výrazně nesníží. Výstraha před vysokými teplotami platí pro Prahu a nižší polohy Středočeského, Karlovarského, Plzeňského, Jihočeského, Libereckého, Ústeckého a Jihomoravského kraje od úterního poledne do 20:00.

Ministerstvo obrany a zbrojařské firmy budou diskutovat o posilování armády

Na Slovanském ostrově v Praze na Žofínském fóru se bude diskutovat o bezpečnosti či o posilování armády. V této souvislosti se bude mluvit o úloze armády, o jejím posilování nebo o spolupráci při ochraně evropské bezpečnosti. Tématem bude i financování armády nebo nové veřejné zakázky. Kromě představitelů ministerstva obrany a armády v diskusi vystoupí i zástupci některých firem z oblasti obranného a bezpečnostního průmyslu.