Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

V Praze se dnes koná celostátní konference lidovců, politici by se měli zabývat kandidátkami na nadcházející volby. Lidé se v poslední pracovní den tohoto týdne mohou rovněž naposledy rozloučit se zesnulým sochařem Olbramem Zoubkem. Co dalšího nás dnes v Česku čeká?

V Praze se schází celostátní konference lidovců

Poprvé od květnového sjezdu KDU-ČSL se odpoledne v Praze sejde celostátní konference lidovců, která je nejvyšším stranickým orgánem v době mezi sjezdy. Zabývat by se měla především kandidátkami pro podzimní volby do sněmovny, ve kterých se bude KDU-ČSL ucházet o hlasy voličů v koalici s hnutím Starostové a nezávislí (STAN). Kromě kandidátek by se lidovci měli zabývat také společným programem s hnutím, i když jeho představování veřejnosti dnes neplánují.

Lidé se mohou naposledy rozloučit se sochařem Zoubkem

Lidé se dnes budou moci přijít naposledy rozloučit se sochařem Olbramem Zoubkem, který zemřel minulý týden v 91 letech. Smuteční obřad začíná dnes ve 14:00 ve strašnickém krematoriu v Praze. Typické sochy Olbrama Zoubka jsou známé z mnoha umístění ve veřejných prostorech. K dílům, kterých si sám nejvíce považoval, patří jeho posmrtná maska Jana Palacha a památník obětem komunismu na pražském Újezdě. V poslední době pracoval Zoubek například na plastice pátera Josefa Toufara, která byla odhalena letos v únoru v kostele v Zahrádce na Havlíčkobrodsku.

V Praze dnes vystoupí zpěvák Sting

Dnes na pražském festivalu Metronome vystoupí britský zpěvák Sting. Jeho devadesátiminutový koncert začne ve 21:30. V Praze by měly zaznít i skladby z období Stingova působení v kapele The Police, která v Česku nikdy nevystoupila. Program na hlavní scéně festivalu bude moderovat zpěvačka Tonya Graves, která před Stingem přivítá například zpěváka Thoma Artwaye, skupinu Monkey Business a zpěvačku Ester Radaovou.

 

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link