Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Začíná dvouletá oprava pražského Negrelliho viaduktu, která povede k odklonu některých vlaků a v Karlových Varech bude pokračovat mezinárodní filmový festival více než padesátkou dalších projekcí. Do dalšího se dnes v Česku bude dít?

Začíná oprava Negrelliho viaduktu, vlaky pojedou jinak

Pražský Negrelliho viadukt bude kvůli rozsáhlým opravám ode dneška zhruba na dva roky zavřený. V souvislosti s tím začíná platit výlukový jízdní řád pro dvojici tratí z Masarykova nádraží do Kralup nad Vltavou a dále do Děčína a rovněž do Kladna a Rakovníka. Rozsáhlá rekonstrukce mostu vyjde na 1,44 miliardy korun, po jejím dokončení se zvýší kapacita trati tak, aby po ní mohly projíždět i vlaky spojující centrum prahy s pražským letištěm.

Karlovarský festival pokračuje šestapadesáti projekcemi

Dalšími téměř šesti desítkami projekcí pokračuje dnes v Karlových Varech mezinárodní filmový festival. V hlavní soutěži budou uvedeny snímky Cukrář, natočený v koprodukci Izraele a Německa, a polský snímek Ptáci zpívají v Kigali. Odpoledne bude o svém vznikajícím romantickém thrilleru Hastrman hovořit režisér Ondřej Havelka a producent Čestmír Kopecký spolu s představitelem titulní role Karlem Dobrým. Karlovarský kraj ve spolupráci s festivalem připravil letos mimořádná představení v kinech v Ostrově, Sokolově, Chodově, Chebu a v Mariánských Lázních. Právě dnes tam diváci po prvním uvedení v Thermalu zhlédnou novinku režisérky Sofie Coppolové Oklamaný s Nicole Kidmanovou v hlavní roli.

V Česku opět zahrají Guns N' Roses

Po sedmi letech dnes v Česku opět zahraje americká skupina Guns N' Roses. Navíc se po dlouhé době představí v klasické sestavě po návratu dvou zakládajících členů kapely, kytaristy Slashe a basisty Duffa McKagana. Guns N' Roses vystoupí na letišti v pražských Letňanech v rámci turné „Not in This Lifetime...", které začalo již loni a zahrnuje desítky koncertů po celém světě. Kapela bude hrát v sestavě Axl Rose (zpěv, piano), Duff McKagan (basa), Slash (sólová kytara), Dizzy Reed (klávesy), Richard Fortus (rytmická kytara), Frank Ferrer (bicí) a Melissa Reese (klávesy).

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1