3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Pokračují povolební vyjednávání. Piráti se sejdou s hnutím ANO. Prezident Miloš Zeman pokračuje ve své cestě po Olomouckém kraji. Co důležitého z Česka byste dnes měli vědět?

Piráti se sejdou s hnutím ANO

Zástupci Pirátů se sejdou s hnutím ANO. Řeč bude o složení vedení Poslanecké sněmovny a obsazování jejích výborů. Piráti dříve dali najevo, že budou do křesla předsedy dolní komory podporovat kandidáta ANO Radka Vondráčka. Vyjednavači by se mohli dotknout také téma sestavování vlády. Menšinový kabinet šéfa hnutí Andreje Babiše zatím Piráti odmítají.

Zeman pokračuje v cestě po Olomouckém kraji

Prezident Miloš Zeman pokračuje v návštěvě Olomouckého kraje. Čeká ho cesta do Mohelnice, kde si mimo jiné prohlédne muzeum, předá dar městu a setká se s občany. Poté se přesune do Zábřehu. Také tam ho čeká setkání s místními obyvateli.

ČSÚ zveřejní data o vývoji inflace

Český statistický úřad bude informovat o vývoji inflace v říjnu. Podle odhadů analytiků meziroční inflace zůstala na zářijových 2,7 procenta. Někteří ekonomové ale nevyloučili růst na 2,8 procenta. Důvodem je především růst cen potravin.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.