3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět | info.cz

Články odjinud

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

V Česku se v pátek slaví den válečných veteránů, při té příležitosti bude moci veřejnost přispět do sbírky, která pomůže zaznamenat jejich příběhy. Nezisková organizace Člověk v tísni rovněž oznámila, že dnešním dnem vstupuje do další fáze její kampaň s billboardy v arabském jazyce, které v překladu znamenají "Češi děkujem!" Co dalšího se dnes v Česku děje? 

V Česku se slaví Den válečných veteránů

V Česku se v pátek slaví Den válečných veteránů. Ten připomíná 11. listopad 1918, kdy bylo podepsáno příměří a ukončeny boje první světové války. Symbolem dne je červený vlčí mák, tedy květina, která vyrostla jako první na polích zničených při bojích. A právě pořízením vlčího máku od dobrovolníků s kasičkami v Praze a v dalších krajských městech mohou lidé přispět na do sbírky na další nahrávání vzpomínek veteránů do archivu Paměť národa. „Rádi bychom všem československým válečným veteránům poděkovali, vyjádřili úctu a zároveň s pomocí veřejnosti přispěli k tomu, abychom mohli pro archiv Paměť národa zaznamenat vzpomínky těch, kteří ještě ve sbírce nejsou. Dokud je čas,“ uvedl provozní ředitel Post Bellum Jan Polouček.

Kampaň s billboardy v arabštině se přelévá do druhé fáze

V pátek začíná další fáze kampaně neziskové organizace Člověk v tísni. Ta v posledních týdnech nechala v Česku instalovat billboardy s arabsky, barmsky či persky psaným vzkazem „Češi děkujem,“ nyní prozrazuje další podrobnosti. Druhá fáze kampaně nyní na adrese www.cesidekujem.cz ukazuje osudy lidí, které rozvojová a humanitární pomoc podpořila. „Díky konkrétním příběhům ukazujeme, jak naše pomoc funguje. Pomáháme lidem v chudých zemích vlastně k tomu, aby si dokázali pomoci sami,“ říká ředitel rozvojové a humanitární sekce Člověka v tísni Jan Mrkvička.

Končí rekonstrukce pražského parku Stromovka

Poslední pracovní den tohoto týdne ukončí tříletou rekonstrukci známého pražského parku Stromovka. V rámci ní byly například upraveny vodní plochy, vystavěny nové cesty, vysázeny nové stromy a keře či doplněn a obnoven mobiliář – tedy například lavičky či odpadkové koše. „Rekonstrukce byla plánovaná tak, aby se tam příštích několik desítek let se žádné velké úpravy dělat nemusely, samozřejmě s výjimkou Šlechtovy restaurace,“ uvedla k rekonstrukci pražská radní Jana Plamínková.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud