Články odjinud

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Zástupci sociální demokracie budou o situaci po volbách jednat s prezidentem Milošem Zemanem. Zákazníkům českých e-shopů pak dnes udělá radost zahájení Dnů dopravy zdarma, které potrvají tři dny. Jaké další zprávy by vás neměly minout?

Povolební schůzku se Zemanem v Lánech dnes absolvuje ČSSD

Schůzkou se zástupci ČSSD bude dnes pokračovat prezident Miloš Zeman v sérii jednání s představiteli stran, které se v říjnových volbách dostaly do Poslanecké sněmovny. Sociální demokraté přijedou na zámek do Lán jako šestí v pořadí, zbývající tři schůzky čekají hlavu státu během tohoto týdne. Zeman postupně zve do Lán zástupce všech stran. Jako první přijal v závěru října představitele ANO a předsedu hnutí Andreje Babiše při té příležitosti pověřil jednáním o sestavení vlády. Zeman hovořil už se zástupci ODS, Pirátů, SPD a komunistů, čekají ho ještě schůzky KDU-ČSL, TOP 09 a Starostů a nezávislých.

Začínají Dny dopravy zdarma, akce se účastní téměř 1500 e-shopů

Každoroční předvánoční akce, během které e-shopy odpustí poštovné – Dny dopravy zdarma, začne dnes v poledne a oproti loňsku bude trvat tři dny. Do akce se letos zapojilo téměř 1500 on-line obchodů, mezi kterými jsou například Datart, Mironet či Kasa.cz. Loni během Dne dopravy zdarma, kdy obchody neúčtovaly poštovné, Češi utratili rekordních 222 milionů korun. Do akce se zapojilo 1549 prodejců. Největší zájem byl o dětské zboží a vybavení pro dům a zahradu. Na Dny dopravy zdarma po více než týdnu navážou nákupní akce importované z USA a Velké Británie. Black Friday letos připadá na 24. listopad, Cyber Monday na 27. listopad. Vrchol prodejů přes internet se čeká v polovině prosince.

Pražští radní mají projednat návrh rozpočtu na příští rok

Pražští radní by dnes měli projednat návrh rozpočtu hlavního města na rok 2018. Praha by podle podkladů pro radu mohla hospodařit s příjmy 54,096 miliardy korun a výdaji 65,344 miliardy. Částka určená pro investice by se měla zvýšit na 16,8 miliardy. Radní mají dnes projednat také vytvoření mapy, která městu pomůže získat lepší přehled o tom, kde chybějí například školy, ordinace lékařů nebo obchody. Sloužit by měla při plánování rozvoje města a další výstavbě. Rozhodnout by mělo vedení města také o výběru dodavatele bot pro městskou policii. Kromě toho by se mohlo hovořit o možnosti pro podnikatele prodloužit smlouvu na zábor předzahrádek prostřednictvím internetu.

 

Články odjinud