Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Prezident Miloš Zeman přijme na zámku v Lánech zástupce hnutí Starostové a nezávislí. Zakončí tím povolební schůzky se zástupci sněmovních stran. Po šesti letech oprav se do plného provozu vrátí Nuselský most. Policie zveřejní, jak pokročila s vyšetřováním útoku na tenistku Petru Kvitovou. Co důležitého z Česka byste dnes měli vědět?

Zeman zakončí povolební schůzky, přijme STAN

Prezident Miloš Zeman zakončí povolební schůzky se zástupci stran, které uspěly v říjnových sněmovních volbách. Na zámku v Lánech odpoledne přijme představitele hnutí Starostové a nezávislí. Zeman se setkává s představiteli stran v pořadí podle jejich volebního výsledku třetí týden, Starostové budou devátí v pořadí. Jednání se týkají povolební situace. Jako první přijal prezident v závěru října představitele ANO a předsedu hnutí Andreje Babiše pověřil jednáním o sestavení vlády.

Po šesti letech oprav bude plně zprovozněn Nuselský most

Ve čtvrtek v poledne bude plně zprovozněn pražský Nuselský most, který v posledních šesti letech procházel rozsáhlou rekonstrukcí. V jejím rámci byla mimo jiné opravena horní plocha mostovky, vyměněny hydroizolační vrstvy nebo opravena vozovka. Drobné dokončovací práce mají být dokončeny do Vánoc, jejich provádění ale už provoz na mostě neomezí. Sanace Nuselského mostu vyšla na 288 milionů korun. Významná dopravní stavba má díky tomu vydržet bez výrazných oprav dalších 20 až 25 let.

Policie oznámí pokrok ve vyšetřování útoku na Kvitovou

Policisté svolali na čtvrteční dopoledne briefing k vyšetřování loňského přepadení tenistky Petry Kvitové v jejím prostějovském bytě. Důvodem je podle informací ČTK posun ve vyšetřování, o dopadení pachatele však zřejmě nejde. Přepadení se odehrálo loni 20. prosince. Dvojnásobná wimbledonská vítězka při něm utrpěla vážné poranění ruky a po operaci se vrátila na turnaje až v květnu.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link