Články odjinud

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Prezident Miloš Zeman přijme demisi vlády Bohuslava Sobotky. Poslanci se sejdou, aby projednali státní rozpočet. Červnovou srážku vlaku se stromem vyšetřují kriminalisté jako teroristický útok. Co důležitého z domova byste dnes měli vědět?

Zeman přijme demisi Sobotkovy vlády

Prezident Miloš Zeman přijme demisi vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD), kterou koaliční kabinet sociálních demokratů, hnutí ANO a lidovců podal minulý týden. Ve středu se Zeman chystá jmenovat předsedou vlády šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, jeho menšinovou vládu chce jmenovat o týden později.

Poslanci v prvním čtení projednají rozpočet

Poslanci se odpoledne opět sejdou na schůzi sněmovny, aby v prvním čtení projednali návrh státního rozpočtu na příští rok. Schvalovat budou jeho základní parametry: výdaje, příjmy, schodek a způsob jeho vypořádání. Pokud je schválí, už budou moci pouze přesouvat peníze uvnitř rozpočtu. Protože se nově zvolená sněmovna sešla až koncem listopadu, mají poslanci na projednání rozpočtu mnohem méně času než v jiných letech. Schvalovat by ho měli od 19. prosince.

Srážku vlaku na Mladoboleslavsku vyšetřuje policie jako teroristický útok

Srážku vlaku se stromem, která se odehrála v červnu na Mladoboleslavsku, vyšetřují kriminalisté jako teroristický útok. Zjistil to server Lidovky.cz. Prověřování případu dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Praze. Pražští žalobci mají pod sebou také obdobný případ, k němuž došlo koncem července rovněž na Mladoboleslavsku.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud