3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět | info.cz

Články odjinud

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Miloš Zeman a Jiří Drahoš začínají přetvářet předvolební strategii. Oba kandidáti, kteří postoupili do druhého kola prezidentských voleb, se tentokrát setkají i v televizních debatách. V Brně by měli radní po několika letech rozhodnout o přesunu nádraží. Počítá se s dostatečnou podporou schválení přemístění dopravního uzlu na jiné místo. A co dalšího se dnes v Česku bude dít?

Drahoš se Zemanem se připravují na druhé kolo prezidentských voleb

Jiří Drahoš a Miloš Zeman začínají upravovat předvolební strategii. Oba kandidáti postoupili do druhého kola prezidentských voleb, které se uskuteční za dva týdny 26. a 27. ledna. Zeman získal v prvním kole 38,56 % hlasů, Drahoš oslovil 26,6 % voličů. Drahoše bezprostředně po prvním kole podpořili další nepostupující kandidáti – Pavel Fischer, Michal Horáček, Marek Hilšer, Mirek Topolánek a Vratislav Kulhánek – kteří doporučili svým voličům, aby za 14 dní dali hlas Drahošovi. Zemana podpořil Petr Hannig, který obdržel 0,56 % hlasů. Zeman o víkendu přislíbil, že na rozdíl od kampaně před prvním kolem se tentokrát nebude vyhýbat přímým střetům se svým soupeřem v předvolebních televizních debatách.

V Brně rozhodnou o přesunu nádraží

Jihomoravští zastupitelé by dnes měli schválit na mimořádném zasedání odsun brněnského nádraží a dát tak doporučení vládě pro konečné řešení modernizace brněnského železničního uzlu. Radní se minulý týden usnesli, že je to lepší varianta než nechat nádraží v centru. Zastupitelé by měli také hlasovat o návrhu prodeje pozemků pro stavbu lázeňského centra v Pasohlávkách. Rada doporučuje přesun nádraží na místo dnešního nákladového dolního nádraží. Hlavní výhodu vidí radní v procesních záležitostech, nikoli v dopravních. Rozhodli se tak proto, že odsunuté nádraží se připravuje dlouho a je v územním plánu města, je tedy reálné začít ho stavět dříve, a tím pádem ještě s pomocí evropských peněz. Přínos vidí i v tom, že do odsunutého nádraží by se zřejmě snáze a levněji podařilo v budoucnu zaústit vysokorychlostní tratě.

Trenér Jandač představí hokejovou reprezentaci, která pojede na olympiádu

Trenér hokejové reprezentace Josef Jandač dnes oznámí nominaci na olympijské hry, kde budou poprvé po dvaceti letech chybět hráči z NHL. Na odpolední tiskové konferenci zveřejní jména 25 reprezentantů, s kterými počítá pro hry v Pchjongčchangu. Národní tým by měl z velké části stát na hráčích, kteří se v prosinci představili na Channel One Cupu, kde česká reprezentace vyhrála všechny tři zápasy s Finskem, Kanadou a Švédskem. Jandač poté uvedl, že hodlá na olympiádě vsadit na zkušené hokejisty. Před olympijským turnajem absolvují čeští reprezentanti 11. února generálku s Finskem, kterou odehrají v Soulu. O čtyři dny později vstoupí do olympijských her zápasem proti korejskému výběru.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud