3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět | info.cz

Články odjinud

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Sněmovní mandátový a imunitní výbor by mohl doporučit, zda vydat premiéra Andreje Babiše a místopředsedu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Sněmovna také bude pokračovat v jednání o důvěře vládě Andreje Babiše. Češi si připomenou výročí upálení Jana Palacha v roce 1969. Co důležitého z domova byste dnes měli vědět?

Sněmovní výbor by mohl rozhodnout o Babišovi

Sněmovní mandátový a imunitní výbor by mohl doporučit plénu, zda má vydat premiéra a předsedu ANO Andreje Babiše a místopředsedu hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo. Doporučení výboru by mohlo být známo těsně před pokračováním sněmovního projednávání žádosti Babišovy menšinové jednobarevné vlády o vyslovení důvěry.

Sněmovna bude pokračovat v jednání o důvěře Babišově vládě

Sněmovna bude pokračovat odpoledne v projednávání žádosti menšinové jednobarevné vlády Andreje Babiše (ANO) o vyslovení důvěry. Začít by měla také řádná lednová schůze dolní komory. Poslanci by se na ní měli zabývat například elektronickými recepty nebo návrhem ODS na zrušení elektronické evidence tržeb.

Výročí činu Jana Palacha

Češi si dnes připomenou oběť Jana Palacha z roku 1969. Student pražské filozofické fakulty se před 49 lety upálil na protest proti vývoji v Československu po okupaci v roce 1968. Řadu vzpomínkových akcí dnes plánují studenti, přidají se také někteří politici a lidé z husitské církve, k níž patřil Palachův pokračovatel Jan Zajíc.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud