3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět | info.cz

Články odjinud

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Poslanecká sněmovna bude jednat o vydání premiéra Andreje Babiše a prvního místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Praha by měla představit výlukové trasy kvůli uzavírce Libeňského mostu. Pražská ČSSD si zvolí nové vedení. Co důležitého z domova byste dnes měli vědět?

Sněmovna projedná vydání Babiše s Faltýnkem

Poslanci budou jednat o vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) a prvního místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo. Oba byli obviněni už před říjnovými sněmovními volbami pro podezření z dotačního podvodu a Babiš také z poškozování finančních zájmů Evropské unie. Vinu popíraní, stíhání má podle nich politické motivy.

Praha představí výlukové trasy kvůli uzavření Libeňského mostu

Praha by měla představit výlukové trasy pro MHD, které budou fungovat kvůli uzavření Libeňského mostu. Ten je zavřený od dnešní noci do odvolání pro automobily i tramvaje. Část mostu je v havarijním stavu, nutná oprava má trvat nejméně tři týdny, možná i déle. Uzavření znamená změny v MHD, tramvajové linky jsou odkloněny. Autům magistrát doporučuje využít sousední mosty.

Pražská ČSSD si zvolí nové vedení

Krajský výkonný výbor (KVV) pražské ČSSD bude vybírat své delegáty na celorepublikový sněm strany, který se bude konat v únoru. Sociální demokraté by měli rovněž volit vedení pražské buňky. Vedení ČSSD v Praze nabídlo své funkce k dispozici po loňských volbách, kdy strana získala 7,27 procenta hlasů. V hlavním městě to potom bylo jen 5,57 procenta.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud