3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět | info.cz

Články odjinud

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš má v prezidentském souboji mírný náskok před současnou hlavou státu Milošem Zemanem. Ukázal to průzkum agentury STEM/MARK. Zemana čeká druhá ze série čtyř televizních debat. Premiér Andrej Babiš navštíví Bulharsko. Co důležitého z domova byste dnes měli vědět?

Drahoš má před Zemanem mírný náskok, ukázal průzkum

Zvolit prezidentem bývalého předsedu Akademie věd Jiřího Drahoše je rozhodnuto 47 procent voličů, pro současnou hlavu státu Miloše Zemana chce ve víkendovém druhém kole voleb hlasovat 43 procent. Zbývajících deset procent z lidí, kteří chtějí jít k volbám, je nerozhodnutých. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK, jehož výsledky zveřejnila Mladá fronta Dnes (MfD).

Zemana čeká druhá ze čtyř televizních debat

Prezidenta Miloše Zemana čeká druhá z televizních debat před závěrečným kolem volby hlavy státu, kterou si určil. Jeho soupeř, bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš, za ním do televize Barrandov nepřijde. V podvečer se sejde s voliči v pražské Lucerně spolu s dalšími kandidáty z prvního kola - Michalem Horáčkem, Markem Hilšerem a Pavlem Fischerem. Ti mu opakovaně vyjádřili podporu. Zeman s Drahošem se před kamerami utkají až v úterý v debatě televize Prima a poté ve čtvrtek v České televizi.

Babiš navštíví Bulharsko, které předsedá EU

Český premiér Andrej Babiš navštíví Bulharsko, které na počátku tohoto roku převzalo předsednictví v Evropské unii. V Sofii se setká s premiérem Bojkem Borisovem a prezidentem Rumenem Radevem. S premiérem Borisovem chce Babiš jednat především o prioritách půlročního bulharského předsednictví. Balkánská země, která do EU vstoupila v roce 2007, za klíčová témata svého prvního předsednictví označila bezpečnost, stabilitu a solidaritu.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud