3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Prezident Miloš Zeman zahájí třídenní návštěvu Olomouckého kraje. Je to již jeho čtvrtá návštěva v tomto kraji za jeho působení v prezidentské funkci. V Londýně začne soud s obviněným z vraždy českého občana. Co dalšího by vám dnes nemělo uniknout? 

Zeman v Olomouckém kraji

Prezident tentokrát pojede především na Prostějovsko a Olomoucko. V plánu má návštěvu české zbrojařské společnosti Excalibur Army ve Šternberku či firmy Nutrend v Chválkovicích. Zamíří i za vojáky prostějovských speciálních sil. V Hněvotíně, Šternberku, Uničově a Konicích čeká prezidenta debata s tamními občany.

Olomoucký kraj za tři dosavadní návštěvy prezidenta zaplatil ze svého rozpočtu dohromady více než 1,1 milionu korun. Většinu nákladů tvořily výdaje za občerstvení prezidentského páru a jeho doprovodu čítajícího několik desítek lidí.

Soud s vrahem Čecha

Londýnský soud začne projednávat případ devětadvacetiletého Raymonda Sculleyho, který čelí obvinění ze zářijové vraždy českého občana v Londýně. Podle vyšetřovatelů se jednatřicetiletý Čech Zdeněk M. nepohodl v restauraci Perfect Fried Chicken na ulici East India Dock nedaleko svého bydliště se skupinou mladíků. Ti si pak na něj počkali venku a surově ho napadli. Čech, který žil v Británii již deset let, zemřel v důsledku silného krvácení způsobeného několika ranami do hlavy. Sculley byl zatčen krátce po násilném činu spolu se dvěma mladíky ve věku 19 a 16 let, dvojice byla později propuštěna na kauci.

Ministerstvo financí a jeho plány na odstraňování ekologických škod

Ministerstvo financí představí plány na zadávání veřejných zakázek na odstraňování starých ekologických škod.  Resort už oznámil, že letos plánuje zadat dosud nejvyšší sumu peněz na ekozakázky v otevřených a transparentních soutěžích. Přesnou částku a další podrobnosti zveřejní na dnešní tiskové konferenci.

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.