Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Okresní soud v Trutnově bude rozhodovat o trestu pro provozovatele nákladní lanovky v Krkonoších, která se zřítila. O život tehdy přišel jeden člověk. Takřka na rok se zkomplikuje doprava do Polska a firmám začala Finanční správa hromadně promíjet pokuty za nedostatky při kontrolním hlášení DPH. Co se dnes vyplatí sledovat? 

Soud rozhodně o tragickém případu

Okresní soud v Trutnově by měl odpoledne vynést rozsudek v případu tragického pádu nákladní lanovky k chatě Bumbálka poblíž Špindlerova Mlýna. V listopadu 2013 po přetržení lana a následném pádu lanovky zahynul osmatřicetiletý muž a další čtyři lidé se vážně zranili. Před soudem stojí provozovatel lanovky, kterému za usmrcení z nedbalosti a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti hrozí až šest let vězení. Muž před soudem vinu popřel. Obžaloba pro něj žádá podmíněný trest.

Doprava do Polska v Náchodě bude komplikovanější

Dopravu v Náchodě ode dneška na osm měsíců zkomplikuje oprava průtahu městem směrem do Polska. Veškerý provoz ve směru od Hradce Králové na státní hranici s Polskem bude projíždět jednosměrně přes dva opravované úseky. V opačném směru budou muset auta jezdit objížďkami. Oprava průtahu Náchodem za více než 130 milionů korun začala loni. Letos se mají opravovat úsek od vjezdu do Náchoda po křižovatku Slávie a úsek na výjezdu z Náchoda ke státní hranici.

Finanční správa odpustí pokuty

Finanční správa začala promíjet pokuty za porušení pravidel v souvislosti s kontrolním hlášením DPH. Zatím tak učinila zhruba ve dvou desítkách případů za více než půl milionu korun. Informoval o tom zpravodajský portál České televize. Ministerstvo financí pokuty zmírnilo na začátku března. O odpuštění sankcí si tak začalo žádat mnoho firem. Celkem v souvislosti s kontrolním hlášením úředníci udělili až dva a půl tisíce pokut ve výši sto dvou milionů korun.