3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět | info.cz

Články odjinud

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Śéf Microsoftu Satya Nadella dnes poprvé vystoupí na konferenci v Česku a setká se i se zástupci české vlády. Soud bude rozhodovat o kauze tršické učitelky, která dostala výpoveď za zneužívání chlapců, které se nikdy nepotvrdilo. Ústavní soud rozhodne ve sporu o policejním zasahu ve squatu Cibulka. 

Do Prahy přijíždí šéf Microsoftu, sejde se i s českou vládou 

Prahu dnes navštíví šéf softwarového gigantu Microsoft Satya Nadella, do metropole přijede poprvé v roli výkonného ředitele firmy. Před polednem vystoupí ve Foru Karlín jako hlavní řečník konference Digital Opportunities Transformation Summit (DOTS), jejímž tématem je vliv digitální technologie na podnikání. Prahu v minulosti navštívili i oba Nadellovi předchůdci – Bill Gates a Steve Ballmer. Kromě 40minutového projevu Nadellův pražský program zahrnuje setkání se zástupci české vlády i jednání se zástupci významných firem působících v Česku a na Slovensku, s lidmi z úspěšných start-upů a výrobci softwaru.

Soud rozhodne v kauze výpovědi tršické učitelky

Olomoucký okresní soud dnes vynese rozsudek v případu sporné výpovědi, kterou dala škola v Tršicích učitelce Vandě Fabiánové. Učitelka ji dostala loni po návratu ze školy v přírodě, důvodem bylo mimo jiné podezření ze sexuálního obtěžování prvňáčků. Stojí za tím její důsledný dohled nad hygienou intimních partií u malých chlapců. Fabiánová jakékoli pochybení popírá, na školu podala kvůli neplatnosti výpovědi žalobu. Stojí za ní také rodiče žáků. Hlavním impulzem výpovědi však byl její dohled na mytí chlapců z první třídy, při kterém dohlížela na to, zda si žáci přetahovali předkožku. Fabiánová vinu popírá, podle jejího právního zástupce se žádné zneužívání dětí nepotvrdilo. 

Ústavní soud bude řešit policejní zásah v usedlosti Cibulka

Ústavní soud (ÚS) se dnes vyjádří ke sporu navazujícímu na policejní zásah v usedlosti Cibulka v Praze. Otázkou je to, na koho se měli squatteři obracet kvůli postupu policie, zda na státní zastupitelství anebo na správní soudy. Podle tehdejších obyvatel Cibulky totiž policie neměla pravomoc k vyklizení nemovitosti. Nejvyšší správní soud loni žalobu čtyř squatterů proti postupu policie a ministerstva vnitra odmítl. Kroky, které žaloba označila za nezákonné, učinila policie podle soudu v trestním řízení. Proto je nemohou přezkoumávat správní soudy, je to prý v působnosti státního zástupce.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud