3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět | info.cz

Články odjinud

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Vláda se na dnešní schůzi bude zabývat návrhem, aby uhelnou firmu OKD odkoupil stát prostřednictvím svého podniku Prisko. Pražský obvodní soud řeší případ umělců ze skupiny Ztohoven, kteří před dvěma lety vyvěsili nad Pražským hradem místo prezidentské standarty obří červené trenýrky. Třem mužům hrozí tresty odnětí svobody až na tři roky. Co dalšího se dnes vyplatí sledovat?

Soud se dnes vrátí k vyvěšení trenýrek nad Hradem

Pražský soud se dnes vrátí k případu umělců ze skupiny Ztohoven, kteří před dvěma lety vyvěsili nad Pražským hradem místo prezidentské standarty obří červené trenýrky. Žalobci tři muže viní z výtržnictví, poškozování cizí věci a krádeže. Soud loni v srpnu rozhodl, že nešlo o trestný čin, odvolací senát však na podzim rozhodnutí zrušil. Umělcům hrozí až tříleté vězení.

Vláda se na večerní schůzi bude zabývat OKD či sociálními odvody

Vláda se na dnešním zasedání bude zabývat návrhem, aby černouhelnou firmu OKD odkoupil stát prostřednictvím svého podniku Prisko. Dále má vláda na programu novelu zákona, která snižuje sociální odvody rodičům dvou a více dětí, jejíž projednávání kabinet před týdnem odložil na žádost lidovců. Ministři se sejdou netradičně až ve večerních hodinách.

Poslanci by měli schvalovat novelu stavebního zákona

Stavební novela umožní sloučit nyní oddělené územní řízení, stavební řízení i posuzování vlivu na životní prostředí. Takzvané koordinované povolovací řízení bude možné u staveb drah, silnic, dálnic, místních komunikací nebo vodních děl a dalších infrastrukturních projektů. V souvislosti s pozměňovacími návrhy čeká poslance hlasovací maraton o podobě stavební novely. Hlasování by mohlo být několik desítek.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud