3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět | info.cz

Články odjinud

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Pokračuje soud s Janou Nečasovou ohledně zneužití Vojenského zpravodajství. Poslanci budou jednat o zřízení univerzitních nemocnic. Co dalšího se dnes vyplatí sledovat?

Pokračuje soud s Janou Nečasovou

Dopoledne bude pokračovat nové soudní jednání ohledně kauzy údajného zneužití Vojenského zpravodajství, která vedla k pádu vlády Petra Nečase. Obžalobě čelí jeho manželka Jana Nečasová, dříve Nagyová, a trojice zpravodajců. Hlavní líčení zřejmě potrvá několik měsíců, právníci budou trvat na výslechu všech dosavadních svědků a zváží i navržení nových.

Poslanci budou jednat o zřizování univerzitních nemocnic

Poslanci by se měli dnes začít zabývat zřizováním univerzitních nemocnic, na něž by se mělo podle záměru přeměnit nynějších deset fakultních nemocnic. Zařízení by měla smlouvy s vysokými školami, jejichž studenti se pak budou v nemocnicích vzdělávat. Ministerstvo zdravotnictví si od změny slibuje průhlednější a efektivnější řízení veřejných nemocnic. 

Zasedne rada hlavního města Prahy

Od rána bude jednat rada hlavního města, na jejím programu je například vyhodnocení objednávky veřejných služeb Dopravního podniku Hlavního města Prahy za rok 2016 nebo zadání dvou zakázek v rámci projektu Smart Cities. Zasedání je tradičně neveřejné.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud