3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď | info.cz

Články odjinud

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

Strana Realisté politologa Petra Robejška chce v kampani do sněmovny využít celý zákonný limit 90 milionů korun, které chce získat od sponzorů. Uvedl to volební manažer strany u příležitosti spuštění kampaně Změna stylu. Co dalšího se v Česku odehrálo?

Průměrná mzda v Česku atakuje 30 tisícovou hranici

Průměrná mzda stoupla v prvním čtvrtletí zhruba o pět procent. Reálný růst mezd, tedy po odečtení inflace, bude podle ekonomů kolem 2,5 procenta. „Odměňování zaměstnanců se s přelomem roku posunulo do rychlejší dráhy, k čemuž přispěly zejména čím dál palčivější nedostatek volné pracovní síly a razantní zvýšení minimální mzdy,“ uvedl hlavní ekonom UniCredit Bank Pavel Sobíšek. Loni ve čtvrtém čtvrtletí průměrná hrubá měsíční mzda v ČR meziročně vzrostla o 4,2 procenta na 29 320 Kč. Obecně ale stále platí, že dvě třetiny zaměstnanců na průměrnou mzdu nedosáhnou.

Realisté chtějí ve volební kampani utratit desítky milionů korun

Strana Realisté kolem politologa Petra Robejška hodlá v kampani pro volby do sněmovny využít celý zákonný limit 90 milionů korun, pokud se jí podaří získat dostatek sponzorů. Novinářům to řekl volební manažer strany Daniel Bartek. Realisté dnes formálně zahájili volební kampaň, jejíž slogan zní Změna stylu. Podle Robejška to znamená, že přichází nové uskupení, která přistupuje k politice jinak než strany, které nyní působí v parlamentu. Realisté chtějí ve volbách získat dvacet procent hlasů.

Magistrát čelí kritice za překážky při zřízení předzahrádek

Na problém s povolováním předzahrádek nedávno upozornila na sociálních sítích letenská Erhartova Cukrárna, která letos kvůli různým zdržením a byrokracii bude mít zahrádku pravděpodobně až v srpnu, i když potřebné povolení začala řešit začátkem března. Na kritiku se tak Praha rozhodla reagovat, a plánuje proto povolování restauračních předzahrádek zjednodušit. Magistrát si zpracuje interní analýzu a poté navrhne, jak by se dal v současnosti velmi zdlouhavý a složitý proces provozovatelům restauračních zařízení usnadnit. Otestovat nová opatření by chtěla ještě v letošní sezoně.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud