3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď | info.cz

Články odjinud

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

Senát dal zelenou novele o sociální podpoře, díky které si mají polepšit rodiny s dětmi. Schválil také vyšší valorizaci důchodů o stokorunu. Jaké další zprávy z Česka by vám dnes neměly uniknout?

Senát schválil zvýhodnění rodin s dětmi

Daňová sleva na první dítě se zvýší, nárok na dětské přídavky se rozšíří a rodiče vícerčat budou mít vyšší rodičovskou. Senát to schválil beze změn v rámci novely o státní sociální podpoře, která také zavede možnost zrychleného čerpání rodičovského příspěvku. Změny ještě dostane k posouzení prezident republiky. Kromě toho dnes Senát souhlasil, že se budou důchodcům výrazněji valorizovat důchody. Od příštího roku by se měly zvýšit zhruba o 500 korun, podle dosavadních pravidel by to bylo přibližně o 400 korun.

Sněmovna povolila vydání dvou poslanců policii kvůli dotační kauze

Policie bude moci obvinit poslance Josefa Novotného (za ČSSD) a Jaroslava Borku (KSČM) v případu machinací s dotacemi z Regionálního operačního programu Severozápad. Sněmovna je vydala v souladu se stanovisky mandátového a imunitního výboru k trestnímu stíhání. Borka a Novotný jsou podezřelí z poškození finančních zájmů Evropské unie a zjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Jednoho z nich policie podezírá také ze zneužití pravomoci úřední osoby a účasti na organizované zločinecké skupině.

Vrchní soud potvrdil Radku Březinovi za obchody s lihem 13 let

Za rozsáhlé nelegální obchody s nezdaněným lihem dnes olomoucký vrchní soud potvrdil Radku Březinovi trest 13 let vězení. Jeho bratru Tomášovi překvapivě zvýšil trest o dva roky na šest let. Odvolací soud rozhodl také o propadnutí jejich veškerého majetku. Dalším třem obžalovaným soud tresty potvrdil, jednateli společnosti Morávia-Chem Radku Menšíkovi trest snížil o rok na 11 let. Případ správce nemovitostí Ivana Kováříka a Tomáše Pantlíka soud vrátil zpět na kraj. Vrchní soud zároveň snížil škodu na spotřební dani z 6,3 na 5,6 miliardy korun.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud