Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

Prezident Miloš Zeman přijal v podvečer na Hradě nástupce ministryně školství Kateřiny Valachové Stanislava Štecha. Levicoví aktivisté, které sleduje BIS, chystají výtržnosti na shromáždění ekologických aktivistů, které začne zítra na severu Čech. A co dalšího se dnes v Česku dělo?

Nastupující ministr školství u Zemana

Nástupce ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD), která podala demisi v souvislosti s kauzou sportovních dotací, se Zeman především ptal, jak chce úřad vést v krátkém čase před podzimními sněmovními volbami. Už dopředu to avizoval hradní mluvčí Jiří Ovčáček na polední tiskové konferenci. 

Levicoví aktivisté a výtržnosti

Ve středu začne v Mostecké uhelné pánvi shromáždění ekologických aktivistů, tzv. Klimakemp 2017. Podle informací INFO.CZ se akce mají účastnit i levicoví extremisté, před nimiž varuje poslední zpráva Bezpečnostní informační služby. Jde například o uskupení Levá perspektiva, které se mimo jiné věnuje podpoře separatistických republik na východě Ukrajiny.

Spor o dešťovou vodu

Ministerstvo životního prostředí rozdalo desítky milionů korun v dotačním programu na zadržování dešťové vody. Voda z okapů má vedle zalévání záhonů dle úředníků sloužit také ke splachovaní toalet. Někteří odborníci a vodohospodáři ale tvrdí, že se vodovodní potrubí z hygienických důvodů nesmí propojovat na užitkovou či provozní vodu. Lidem dle nich může v krajním případě hrozit až odpojení od vodovodu nebo kanalizace. Podle ministerstva jde ale o nesmysl a lobby vodohospodářů proti úspěšnému programu.