Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

Čeští politici kritizují čtvrteční vystoupení Miloše Zemana. Prezident o premiéru Sobotkovi nepřímo řekl, že se zachoval jako svině. Premiér zase dnes vracel úder Emmanuelu Macronovi, který nařknul východní Evropany, že jsou kvůli nim ve Francii nízké mzdy. Sobotka na Macrona apeloval, aby francouzské firmy raději zvýšily mzdy v Česku.

Politici se pustili do Zemana. Dno politické kultury, hodnotí jeho čtvrteční vystoupení

Politici hromadně kritizují čtvrteční vyjádření prezidenta Miloše Zemana, který v rozhovoru pro TV Barrandov kritizoval premiéra Bohuslava Sobotku. Zeman předsedu vlády označil za šedivou bytost s charismatem lahve od okurek, ale také hovořil o tom, že se zachoval jako svině. Sobotka v reakci na rozhovor uvedl, že u prezidenta zřejmě dochází k určitému rozpadu osobnosti, a vyslovil obavu, že to bude stále horší. Zemanovy včerejší výroky zkritizovali politici napříč celým politickým spektrem.

Sobotka vrací úder. Vyzval Macrona, aby francouzské firmy v Česku zvýšily platy

Český premiér Bohuslav Sobotka vyzval prezidenta Emmanuela Macrona, aby francouzské firmy působící v České republice zvýšily platy. Pokračuje tak čtvrteční přestřelka, kdy se prezident země galského kohouta do České republiky „opřel" kvůli tomu, že přeshraniční pracovníci ze střední a východní Evropy údajně způsobují, že se mzdy na západě unie snižují. Macron včera rovněž kritizoval i nesolidaritu „některých" evropských zemí, které nepřistoupily na uprchlické kvóty. Podle některých českých politiků by si měl Macron nejdříve zamést před vlastním prahem, protože právě mnoho francouzských firem přesunuje svoji výrobu do levnější východní Evropy.

Hasiči zveřejnili fotografie havarovaného policejního BMW

Hasiči jihomoravského kraje zveřejnili záběry ze zásahu u nehody luxusního policejního BMW, v němž na konci května havaroval policista a zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš. Policista po vážné nehodě zůstává hospitalizovaný v nemocnici, Kruliše po operaci dvou obratlů pustili před několika dny do domácího léčení. Hasiči původně nechtěli záběry z nehody zveřejnit, nakonec tak ale učinili. Policejní šetření celé události ukázalo, že nikdo nechyboval a neporušil předpisy. BMW policistům půjčí nové auto.