Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

Čech, který se chtěl přidat k Islámskému státu, má schizoidní poruchu osobnosti. Babiš si stěžuje, že jsou novináři z České televize zaujatí. Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) dnes projednají návrh KDU-ČSL na vytvoření koalice pro sněmovní volby. Co důležitého se dnes děje?

Babiš ve sporu s Českou televizí 

Andrej Babiš podal stížnost Radě České televize kvůli reportážím, které se týkají nákupu dluhopisů. Ve čtrnáctistránkovém dokumentu Babiš upozorňuje na to, že Česká televize odvysíláním reportáží „Křišťálově čisté" a „Ministerské počty" podsouvala divákům fakta jednostranným, neobjektivním a nevyváženým způsobem. Jejím cílem byla podle předsedy hnutí ANO záměrná manipulace s veřejným míněním.

Jednání o koalici lidovců a hnutí STAN

Širší vedení hnutí Starostové a nezávislí (STAN) přijalo návrh KDU-ČSL na vytvoření koalice pro říjnové sněmovní volby. První jednání o programu dvojkoalice, která bude pro zisk poslaneckých mandátů potřebovat podporu nejméně deseti procent voličů, by se měla uskutečnit do konce února.

Chtěl se přidat k Islámskému státu. Má schizoidní poruchu osobnosti

Muž, který se chtěl přidat k Islámskému státu, má podle znalců schizoidní poruchu osobnosti, duševní chorobou ale netrpí. Popsali ho jako osobnost s nadprůměrným intelektem, ale s disharmonickým vývojem. Projevuje se chladem a má svůj vnitřní svět. Jan Silovský čelí obžalobě z přípravy teroristického útoku kvůli tomu, že se chtěl loni přidat v Sýrii k teroristické organizaci IS.

 

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link