3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

Vládní krize končí, prezident Zeman přijme návrh na jmenování Ivana Pilného ministrem financí. Poslanec v čele resortu nahradí Andreje Babiše, kterého Zeman na návrh premiéra odvolá. Co dalšího by vám dnes nemělo uniknout?

Zeman nemá námitky proti Pilnému

Prezident Miloš Zeman nemá námitky proti návrhu premiéra Bohuslava Sobotky, aby se poslanec Ivan Pilný stal novým ministrem financí. Jeho jmenování lze očekávat příští týden, řekl Zemanův mluvčí. Oznámení Hradu uvítali jak Sobotka, tak i končící ministr financí Andrej Babiš. „Vítám, že Hrad dnes reagoval na moji opakovanou výzvu k dodržování ústavy, a doufám, že prezident už bude konat v souladu s pravidly,“ uvedl Sobotka na twitteru.

Žalobci řeší kauzu úniků ze spisů, týká se i elitních policistů

Rozsáhlou kauzou úniků z policejních spisů se zabývá Vrchní státní zastupitelství v Olomouci ve spolupráci s Národní protidrogovou centrálou. Na svém webu zastupitelství uvedlo, že v případu jde o úniky informací z trestních řízení a policejních databází. Podle České televize se vyšetřování týká i elitních policistů a obviněno je 18 lidí, mezi nimi i bývalý člen Generální inspekce policejních sborů Miroslav Palán. Případ se týká i zetě náměstkyně ministra financí Aleny Schillerové, kterou hnutí ANO chtělo prosadit jako Babišovu nástupkyni v čele resortu

Před rýnovickou věznicí se čeká na propuštění Jiřího Kajínka

Jiří Kajínek odpočítává poslední okamžiky svého „doživotního“ vězení. Prezident Miloš Zeman přislíbil, že mu po návratu z Číny udělí milost, což se s nejvyšší pravděpodobností také stane. Přesný termín však Hrad zatím neupřesnil. Novináři, kteří se již od čtvrtečního rána houfují před rýnovickou věznicí, v níž si Kajínek odpykává trest, si tak budou muset na své záběry ještě nějakou dobu počkat. Čas si krátí mimo jiné grilováním.

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.