Články odjinud

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

Vládní krize končí, prezident Zeman přijme návrh na jmenování Ivana Pilného ministrem financí. Poslanec v čele resortu nahradí Andreje Babiše, kterého Zeman na návrh premiéra odvolá. Co dalšího by vám dnes nemělo uniknout?

Zeman nemá námitky proti Pilnému

Prezident Miloš Zeman nemá námitky proti návrhu premiéra Bohuslava Sobotky, aby se poslanec Ivan Pilný stal novým ministrem financí. Jeho jmenování lze očekávat příští týden, řekl Zemanův mluvčí. Oznámení Hradu uvítali jak Sobotka, tak i končící ministr financí Andrej Babiš. „Vítám, že Hrad dnes reagoval na moji opakovanou výzvu k dodržování ústavy, a doufám, že prezident už bude konat v souladu s pravidly,“ uvedl Sobotka na twitteru.

Žalobci řeší kauzu úniků ze spisů, týká se i elitních policistů

Rozsáhlou kauzou úniků z policejních spisů se zabývá Vrchní státní zastupitelství v Olomouci ve spolupráci s Národní protidrogovou centrálou. Na svém webu zastupitelství uvedlo, že v případu jde o úniky informací z trestních řízení a policejních databází. Podle České televize se vyšetřování týká i elitních policistů a obviněno je 18 lidí, mezi nimi i bývalý člen Generální inspekce policejních sborů Miroslav Palán. Případ se týká i zetě náměstkyně ministra financí Aleny Schillerové, kterou hnutí ANO chtělo prosadit jako Babišovu nástupkyni v čele resortu

Před rýnovickou věznicí se čeká na propuštění Jiřího Kajínka

Jiří Kajínek odpočítává poslední okamžiky svého „doživotního“ vězení. Prezident Miloš Zeman přislíbil, že mu po návratu z Číny udělí milost, což se s nejvyšší pravděpodobností také stane. Přesný termín však Hrad zatím neupřesnil. Novináři, kteří se již od čtvrtečního rána houfují před rýnovickou věznicí, v níž si Kajínek odpykává trest, si tak budou muset na své záběry ještě nějakou dobu počkat. Čas si krátí mimo jiné grilováním.

 

 

Články odjinud