Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

30 let vězení. Vražedkyně ze Smíchova dostala výjimečný trest, podle znalců trpí nekrofilním sadismem

30 let vězení. Vražedkyně ze Smíchova dostala výjimečný trest, podle znalců trpí nekrofilním sadismem

Michelle Sudků, která loni v létě zabila zákaznici nákupního centra v Praze na Smíchově, dostala výjimečný trest. Soud vyhověl žalobkyni a poslal ji na 30 let do věznici se zvýšenou ostrahou.  Sudků se dva týdny před událostí v obchodě pokusila uškrtit ženu v kavárně na Újezdě.

Podle znalců Sudků trpí útočným a nekrofilním sadismem, v době činu se ale ovládala. Podle žalobkyně by se měla žena léčit ambulantně, po vykonání trestu by jí byla uložena ústavní ochranná léčba.

„Oba činy byly spáchány bezprostředně po sobě, s odstupem 14 dnů. Podle znalců je možnost resocializace velmi snížená, nicméně není vyloučena v případě, že bude adekvátně léčena," řekla v závěrečné řeči státní zástupkyně Jana Murínová. Poukázala na brutalitu obou útoků. Sudků se hájila tím, že byla v době spáchání činů nepříčetná, podle státní zástupkyně i znalců však své jednání plánovala.

Poprvé chtěla Sudků zabíjet loni 5. července. Zákaznici kavárny následovala na toalety. Mezitím si svlékla tričko a poté, co dívka vyšla z kabinky, ji zezadu začala škrtit. „Pokud by dívka intenzitu útoku nesnížila vlastní účinnou obranou, došlo by během několika málo minut k uškrcení," řekla Murínová. Do kavárny šla podle ní Sudků s úmyslem zabíjet. „Předem připravovala, jakým způsobem ten skutek spáchá," dodala.

Po incidentu nechali policisté ženu převézt do Psychiatrické nemocnice v Bohnicích, lékařům ale o útoku neřekli. Ti Sudků po dvou týdnech propustili. V den propuštění žena zabila nakupující v obchodním centru. Podle znalců se chtěla lékařům pomstít za to, že ji propustili z léčebny. „Zcela cíleně si vymyslela variantu, že někoho usmrtí, aby dokázala, že je nemocná, že je deviantní. Aby doktorům ukázala, že má pravdu," řekla Murínová. Nůž si útočnice opatřila přímo v prodejně, ženu bodla dvakrát. Podle státní zástupkyně neměla napadená šanci přežít, zemřela na místě.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link