Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

34,5 stupně pod nulou. V Česku udeřily silné mrazy, komplikují dopravu

34,5 stupně pod nulou. V Česku udeřily silné mrazy, komplikují dopravu

Teplota na šumavské Rokytské slati klesla dnes nad ránem na minus 34,5 stupně Celsia. Šlo zatím o největší mráz v této zimě. Minus 30 naměřily stanice také v Jizerských horách. Na mnoha úsecích českých silnic zůstává i dnes ležet sníh. Dopravu místy ztěžuje také vítr, mlha nebo silné mrazy. Všechny komunikace jsou ale se zvýšenou opatrností sjízdné. Policie nehlásí žádné větší nehody nebo problémy.

Komunikace na Vsetínsku pokrývá ujetá vrstva sněhu krytá posypem nebo zbytky sněhové kaše s vyjetými kolejemi. Sníh leží i na cestách v ostatních okresech kraje, někde se na silnicích tvoří sněhové jazyky. Dopravu navíc místy ztěžuje vítr a mlha.

Také silnice na Šumpersku a na Jesenicku pokrývá rozbředlý sníh po chemickém ošetření nebo ujetá sněhová vrstva ošetřená posypem. Na rozbředlý sníh, sněhovou kaši či na sněhové jazyky narazí i řidiči v ostatních částech Olomouckého kraje.

Na Vysočině komplikuje dopravu silný mráz, na některých místech se po ránu vyskytují sněhové přeháňky. Všechny silnice jsou ale sjízdné, se zvýšenou opatrností i dálnice D1 v úseku od 45. do 94. kilometru.

Sníh zůstává ležet rovněž na mnoha úsecích silnic na východě Čech. Řidiči se většinou setkají se zbytky po pluhování, na menších komunikacích s uježděnou sněhovou vrstvou. V Moravskoslezském kraji přestalo sněžit, ustal i silný vítr. Sněhové jazyky se ale i dnes tvoří na Bruntálsku.

Silničáři z Plzeňského kraje po čtvrtečních problémech se sněhovými jazyky, větrem a ledovkou hlásí uklidnění situace. Vítr moc nefouká, vozovky jsou všude vymrzlé a suché, nikde nejsou vlhké, protože sůl už nezabírá, řekl ČTK dispečer správy silnic Jiří Slapnička. Policie nehlásí žádné větší nehody nebo problémy.

Suché a vymrzlé jsou silnice také v Karlovarském kraji. Vítr dnes není, teploty se v celém regionu pohybují pod minus deseti stupni, místy na Karlovarsku pod minus 20 stupni Celsia. 

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek