5 700 Kč za měsíc. Tolik vydají české maminky za své děti. Myslí taky na sebe? | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

5 700 Kč za měsíc. Tolik vydají české maminky za své děti. Myslí taky na sebe?

5 700 Kč za měsíc. Tolik vydají české maminky za své děti. Myslí taky na sebe?

České maminky vydají za své děti do 6 let pětinu průměrného rodinného rozpočtu. Chodí s nimi na čerstvý vzduch, od kolébky jim spoří a dopřejí jim víc než sobě. Zjistil to průzkum NN pojišťovny a penzijní společnosti.

Z celkových měsíčních výdajů na jedno dítě, které v průměru dosahují 5 700 Kč, jde téměř třetina na dobrovolné výdaje, mezi nimiž dominují dárky, vitamíny nebo peníze na zábavu a společnou dovolenou. Překvapivé je zjištění, že už u dětí do šesti let patří mezi nejvyšší měsíční položky také náklady na mobilní komunikaci – u pětiny rodin převyšují 430 Kč měsíčně.

„České matky sice neskloňují lásku a štěstí ve spojitosti se svými dětmi při běžném hovoru, ale projevují ji v činech. Pečují nejen o zdraví a spokojenost svých dětí, ale dbají i na jejich finanční zajištění, ať už prostřednictvím pojištění nebo spoření,“ říká Kateřina Štěrbová, členka představenstva NN zodpovědná za marketing a produktový vývoj.

Zodpovědnost a velkorysost

Téměř 60 % dětí má sjednáno nějaké pojištění, nejčastěji úrazové. A stejný podíl matek svým dětem i spoří, v průměru skoro 800 korun měsíčně. To je podle dat NN Penzijní společnosti víc, než si většina populace odkládá na stáří. Kromě toho je 80 % matek připravených své děti finančně podporovat až do konce studií.

„České matky jsou nejen zodpovědné, ale i velkorysé. Bohužel si myslím, že to vypovídá i o tom, že svoje vlastní potřeby často upozaďují,“ shrnuje Kateřina Štěrbová. Pouze sedm procent matek označilo za důležité v jejich současném životě vzdělání nebo kariéru, lásku a štěstí pouze 3 % z nich.

Pomoc na zavolanou

Právě na rodiny s dětmi se proto zaměřila i NN Životní pojišťovna a připravila pro ně několik novinek, například připojištění závislosti dítěte na péči jiné osoby či připojištění vybraných dětských onemocnění. Nově všem klientům nabízí také asistenční služby. Na telefonické lince, která je součástí této služby, mohou nejen maminky konzultovat svůj zdravotní stav s odborníkem nebo třeba získat informace o akcích v dětských centrech.

„Asistenční služby umějí usnadnit život při nemoci nebo úrazu zajištěním dopravy do nebo z nemocnice, dovozu jídla, nákupu potravin či léků, hlídání dětí, ale i úklidu domácnosti,“ vysvětluje Vladimír Dvořák, produktový ředitel NN pojišťovny a penzijní společnosti.

Lidem tak umožní zbavit se starostí všedního dne a užívat si života na plno. Více informací o asistenčních službách, pojištění a investicích od NN naleznete na www.nn.cz.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.