5 důležitých věcí, které byste dnes měli vědět | info.cz

Články odjinud

5 důležitých věcí, které byste dnes měli vědět

Benzin a nafta v Česku dál zdražují. V uplynulém týdnu jejich ceny stouply o zhruba 20 haléřů. V Rusku pokračuje vyšetřování nehody letadla Tu-154, které se zřítilo do Černého moře. Italský premiér Paolo Gentiloni na tradiční tiskové konferenci zhodnotí uplynulý rok. Co byste dnes měli vědět? 

Pohonné hmoty zdražují

Doba levného tankování je definitivně pryč. Ceny pohonných hmot v Česku rostou. Jen za poslední týden na čerpacích stanicích zdražil benzin o 17 a nafta o 23 haléřů na litr. Natural 95 tak seženete za průměrnou cenu 30,53 koruny za litr, diesel za 29,81 koruny. Nejdražší zůstává v Praze, kde je proti průměru cena o zhruba 80 haléřů vyšší.

Italský premiér má tradiční tiskovou konferenci

Nový italský premiér Paolo Gentiloni má před sebou tradiční tiskovou konferenci, na které by měl zhodnotit uplynulý rok. Hlavně jeho konec byl pro zemi značně dramatický. Začátkem prosince odstoupil po prohraném referendu o ústavních změnách dosavadní ministerský předseda Matteo Renzi. Nový kabinet následně sestavil jeho stranický kolega a ministr zahraničí Gentiloni

Rusko pokračuje ve vyšetřování

V Rusku pokračuje vyšetřování havárie letounu Tu-154. Ten se 25. prosince zřítil do Černého moře. Vyšetřovatelé už mají k dispozici obě černé skříňky, které nyní analyzují. Celkem tragédii nepřežilo 92 lidí. Na palubě bylo i šest desítek členů slavného armádního pěveckého souboru Alexandrovci.

Zemřela herečka Debbie Reynoldsová

Zemřela americká herečka, zpěvačka a tanečnice Debbie Reynoldsová. Jen o jediný den přežila svoji dceru Carrie Fisherovou. Reynoldsová byla považovaná za přední dámu hollywoodských muzikálů 50. a 60. let. Zazářila například v muzikálu Zpívání v dešti.

Čína chce více rychlovlaků

Čína plánuje do roku 2020 rozšířit síť vysokorychlostní železnice na 30 tisíc kilometrů. Do výstavby hodlá investovat v přepočtu 13 bilionů korun. Železniční síť má spojit víc než 80 procent velkých měst v zemi. Čínská vláda si od rychlovlaků slibuje podporu ekonomického růstu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud