5 důležitých věcí, které byste dnes měli vědět | info.cz

Články odjinud

5 důležitých věcí, které byste dnes měli vědět

Na tradiční novoroční oběd v Lánech se dnes sejdou prezident Miloš Zeman a premiér Bohuslav Sobotka s partnerkami Ivanou a Olgou. Řidič srazil v britském Oldhamu dvě Češky, jedna z dívek zraněním podlehla. Rok 2016 byl jedním z nejbezpečnějších v historii letecké dopravy. Co by vám dnes ještě nemělo uniknout?

Novoroční oběd

Na tradiční oběd u příležitosti začátku nového roku se dnes v Lánech sejdou prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou a premiér Bohuslav Sobotka s chotí Olgou. Očekává se, že budou mluvit hlavně o politice. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček nastínil, že bude nejspíš řeč o hodnocení uplynulého roku, o tom nadcházejícím a rovněž pak o volbách do Poslanecké sněmovny a prezidentského úřadu. Oběd začne ve 13:00 a trvat bude asi dvě hodiny.

Vyšetřování v Istanbulu

V Turecku pokračuje vyšetřování novoročního teroristického útoku na diskotéku Reina v Istanbulu, kde zemřelo po střelbě 39 lidí a dalších několik desítek jich bylo zraněno. Podle nejnovějších informací agentury Anadolu s odvoláním na anonymní zdroj z ministerstva spravedlnosti je mezi oběťmi jedenáct Turků a jedna osoba s turecko-belgickým občanstvím. Sedm osob pochází ze Saúdské Arábie, po třech z Libanonu a Iráku. Mezi mrtvými jsou rovněž občané Izraele, Tuniska, Maroka, Indie, Jordánska, Kuvajtu, Kanady, Sýrie a Ruska. Ministerstvo zahraničí nemá informace, že by mezi oběťmi byl Čech. Neznámý střelec je stále na útěku.

Bezpečné létání

Rok 2016 byl jedním z nejbezpečnějších v historii civilní letecké dopravy, jak uvedly organizace JACDEC a ASN monitorující leteckou bezpečnost. Zatímco první zmiňovaná uvádí 321 obětí, druhá napočítala 325. Ani v jednom souhrnu nefiguruje nehoda letadla s Alexandrovci, jelikož se jednalo o vojenský, nikoliv civilní stroj. Od sedmdesátých let se bezpečnost letecké dopravy zvedla téměř padesátkrát.

Zatýkání kvůli tragické nehodě Češek v Británii

Britská policie zatkla v souvislosti s tragickou víkendovou nehodou, při které v Oldhamu na severozápadě Anglie zemřela mladá Češka, pět lidí. Podezírá je z toho, že jí způsobili smrt nebezpečnou jízdou, pak z místa odjeli. Mladší sestřenice oběti v místní nemocnici stále bojuje o život. Česká rodina, která byla neštěstím postižena, žije v Anglii nedaleko místa nehody už osm let.

Začíná Rallye Dakar

V paraguayském Asuncionu dnes začíná 39. ročník nejslavnější rallye světa. Na start Rallye Dakar se tentokrát postaví 24 Čechů, mezi nimi šest motocyklistů, tři jezdci na čtyřkolkách, automobilista Martin Prokop a čtyři posádky kamionů. Další dva Češi pomohou dotvořit posádku zahraničním kamionům. Do neděle 15. ledna, kdy závod končí, absolvují účastníci téměř devět tisíc kilometrů, často v horském terénu s vysokou nadmořskou výškou.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud