5 důležitých věcí, které byste dnes měli vědět | info.cz

Články odjinud

5 důležitých věcí, které byste dnes měli vědět

Dvěma firmám ministra financí Andreje Babiše neprošla žádost o mírnější EET. Spojené státy americké prý mají důkaz, že Ruská federace předala dokumenty demokratů portálu WikiLeaks. Zimní počasí nadále komplikuje dopravu v České republice. Co dalšího byste dnes měli vědět?

USA prý mají důkaz proti Rusku

V kauze hackerského útoku, který údajně ovlivnil průběh amerických prezidentských voleb, se podle tří amerických činitelů vyskytl nový důkaz. Americké tajné služby si jsou díky němu stoprocentně jisté, že Moskva poskytla materiály, které získala hackerským útokem, prostřednictvím třetí strany serveru WikiLeaks. Tajné služby jsou přesvědčeny už dávno o tom, že Rusové volby ovlivňovali, bližší podrobnosti zatím nechtějí sdělit, aby nevyzradily metodiku své práce.

Zima komplikuje dopravu

Sníh a místy také silný vítr komplikují třetím dnem dopravu v České republice. Na vozovce se na mnoha místech tvoří náledí a sněhové jazyky a technická správa komunikací tak byla nucena některé silnice uzavřít. Potíže se nevyhýbají ani dálnicím. V noci byla na tři hodiny uzavřena D8 pro nákladní vozidla, D5 blokovala nehoda kamionu na Tachovsku. V Libereckém kraji zůstávají pro automobily nad šest tun uzavřené silnice přes Harrachov, Frýdlant nebo Oldřichovské sedlo. Také další kraje varují před nepříznivými podmínkami a doporučují přizpůsobit jízdu stavu vozovky.

Penam a Vodňany bez výjimky

Dvě společnosti z koncernu Agrofert ministra financí Andreje Babiše žádaly neúspěšně o výjimku z elektronické evidence tržeb, jak uvádí web E15. Zatímco pekárny Penam argumentovaly tím, že by EET představovala přílišnou zátěž pro řidiče pekařských vozů, v případně Vodňanské drůbeže se jednalo o pojízdnou prodejnu, která údajně projíždí mnoha místy s nedostačujícím signálem pro internetové připojení. Finanční úřad žádost obou subjektů o výjimku z EET zamítl.

Na Pankráci si spletli vězně, kvůli léčbě zemřel

Pankrácká věznice stojí podle informací deníku Právo před velkým skandálem. V prosinci poslali zaměstnanci vězení na metadonovou léčbu nesprávného člověka kvůli záměně příjmení. Muž po aplikaci látky 25. prosince zemřel. Zprávu deníku potvrdily dva na sobě nezávislé důvěryhodné zdroje, případ šetří Vězeňská služba a Generální inspekce bezpečnostních sborů. Čeká se na výsledky pitvy, která definitivně potvrdí příčinu úmrtí.

Na Dakaru se daří Martinu Kolomému

Ve třetí etapě rallye Dakar se dařilo české posádce kamionu Tatra pod vedením Martina Kolomého. Vůz dojel na druhé pozici, která mu také patří v celkovém hodnocení závodu. O možné vedení jej připravila dodatečná tříminutová penalizace, na vedoucího Rusa Eduarda Nikolajeva ztrácí 2 minuty 27 vteřin. Dodatečná penalizace, tentokrát hodinová, připravila o skvělý výsledek také Martina Prokopa v osobních automobilech. Motocyklista Lukáš Kvapil musel už po druhé etapě odstoupit kvůli pádu, při němž utrpěl zlomeninu nosu, úraz ramene a otřes mozku. Ve čtvrtek dorazí do České republiky, kde se podrobí operaci.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud