5 důležitých věcí, které byste dnes měli vědět | info.cz

Články odjinud

5 důležitých věcí, které byste dnes měli vědět

Po pádu letadla do kyrgyzské vesnice zemřelo nejméně 37 lidí, vstřícná politika vůči migrantům Merklové byla podle Trumpa katastrofální chybou a česká vláda chce zavést progresivní daň pro firmy. Jaké další zprávy byste dnes měli sledovat?

V Kyrgyzstánu se zřítilo letadlo

V Kyrgyzstánu se do vesnice zřítilo turecké nákladní letadlo. Havarovaný Boeing 747 nezvládl přistání v mlze a poškodilo 15 domů. Zemřelo nejméně 37 lidí, mezi oběťmi je nejspíš i šest dětí. Letoun mířil z Hongkongu do Istanbulu, v Kyrgyzstánu měl mezipřistání. Příčiny neštěstí úřady zatím šetří.

Trump se trefuje do Merkelové

Německá kancléřka Angela Merkelová svou politikou otevřenosti vůči migrantům udělala katastrofální chybu, řekl Trump pro britský list The Times. Severoatlantickou alianci pak nastupující americký prezident považuje za zastaralou, protože nedokáže plnit svůj účel a bránit teroru, přesto je podle něj NATO důležité. Zopakoval ale, že jen pět členských zemí plní své závazky. V rozhovoru se vyjádřil i pro případnou smlouvu o jaderných zbraních s Ruskem.

Tripartita projedná daňovou progresi

Zástupce odborů, vlády a zaměstnavatelů čeká jednání o sektorové a progresivní podnikové dani. Sobotkova vláda tím chce zabránit odlivu zisků. Nesouhlasí s tím ovšem zástupci Hospodářské komory.

Konference podpořila řešení v podobě dvou států

Mírová konference v Paříži, která se zabývala otázkami blízkovýchodního konfliktu, podpořila vytvoření dvou států a varovala před následky jednostranných kroků. Na jednání do Francie přijeli zástupci 70 zemí světa, Izrael ani Palestinci se ale nezúčastnili. Velká Británie se dokonce rozhodla závěry konference nepodepsat.

Německo bude mít kontrolory Facebooku

Německý Facebook bude ověřovat pravost příspěvků a označovat falešné zprávy. Jeho uživatelé budou mít možnost upozornit na údajně smyšlený či nepravdivý příspěvek. Půjde o první případ zavedení podobného systému v případě internetových sociálních sítí mimo Spojené státy. Německá vláda zpřísňuje opatření před letošními parlamentními volbami v zemi.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud