5 důležitých věcí, které se dějí právě teď | info.cz

Články odjinud

5 důležitých věcí, které se dějí právě teď

Osvobozující rozsudek nad Janou Nečasovou je neplatný a půjde zase k soudu. Ruští vyšetřovatelé začali s analýzou záznamů z černých skříněk, Trump si vybral poradce pro bezpečnost z kruhů Goerge Bushe mladšího. Přečtěte si přehled důležitých věcí, které se dějí právě teď. 

Rozsudek nad Janou Nečasovou neplatí

Pražský městský soud v pátek znovu zrušil osvobozující rozsudek nad Janou Nečasovou (dříve Nagyovou) a třemi bývalými zpravodajci Milanem Kovandou, Ondrejem Páleníkem a Janem Pohůnkem v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství. Případem se bude muset počtvrté zabývat Obvodní soud pro Prahu 1. Podle obžaloby Nečasová chtěla nezákonným získáním informací o životě manželky premiéra Petra Nečase (ODS) uspíšit jeho rozvod.

Po příčinách letecké havárie ruského letounu se stále pátrá

Pokračuje vyšetřování letecké katastrofy armádního letounu, který přepravoval pěvecký soubor Alexandrovci. Ruští vyšetřovatelé začali analyzovat data z černé skříňky, kterou pátrací týmy v noci vyzvedly ze dna Černého moře. Hledání dalších trosek letounu, ve kterém zemřelo všech 92 lidí, i nadále pokračuje.

Trump si vybral poradce pro boj proti terorismu 

Poradcem budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa pro otázky národní bezpečnosti a boje proti terorismu bude Thomas Bossert. Oznámil to dnes Trumpův tým. Bossert pracoval jako zástupce poradce pro otázky národní bezpečnosti už pro republikánského prezidenta George Bushe mladšího.

Američané jsou po zvolení Trumpa optimističtí

Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech se v prosinci vyšplhala na nejvyšší úroveň za více než 15 let. Vyplývá to z výsledků průzkumu organizace Conference Board. Údaje odrážejí optimismus Američanů po listopadových prezidentských volbách, ve kterých zvítězil republikánský kandidát Donald Trump.

V Istanbulu začal soud s pučisty

V Istanbulu dnes začal první velký proces s policisty podezíranými ze spoluúčasti na nezdařeném červencovém puči. Před soudem stanulo 29 policistů, kteří jsou obviněni z neplnění rozkazů. Proces se koná za přísných bezpečnostních podmínek v areálu věznice Silivri u Istanbulu. Podle agentur hrozí v případě usvědčení 21 obžalovaným doživotní vězení.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud