5 důležitých věcí, které se dějí právě teď | info.cz

Články odjinud

5 důležitých věcí, které se dějí právě teď

K teroristickému útoku v Istanbulu se přihlásil samozvaný Islámský stát, policie v Kolíně nad Rýnem je kvůli postupu během silvestrovských oslav terčem kritiky a bezpečnostní opatření kvůli teroristickým útokům vydrží v Česku až do pátku. Co důležitého se dnes stalo?

K vraždění v Turecku se přiznal Islámský stát

K útoku na diskotéce v centru Istanbulu, při kterém v noci na neděli zemřelo 39 lidí, se přihlásil takzvaný Islámský stát. Turecká policie mezitím zadržela osm lidí. Z čeho je podezřívá a jaké mohli mít vazby na střelce, ale zatím není jasné. Po pachateli se stále pátrá. Prorežimní média svalují vinu na Spojené státy a některé členské země EU a NATO.

Protiteroristická opatření vydrží do pátku

Bezpečností opatření zavedená po teroristickém útoku v Berlíně v Česku potrvají minimálně do pátku. Oznámil to ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Posílené policejní hlídky a zátarasy rozmístěné na frekventovaných místech přitom podle původních odhadů měly z ulic zmizet už dnes. Hlídky, kterých bude o něco méně než v předešlých dnech, se zaměří na ochranu takzvaných měkkých cílů, jako jsou obchodní centra.

Kolínská policie terčem kritiky

Předsedkyně německé strany Zelených Simone Peterová kritizovala postup policie v Kolíně nad Rýnem během letošních silvestrovských oslav. Zvýšený počet policistů v ulicích podle ní sice pomohl omezit násilnosti, které se v Kolíně nad Rýnem a dalších německých a rakouských městech odehrály během loňského Silvestra, pro Peterovou je však trnem v oku to, že strážci zákona kontrolovali lidi pouze na základě jejich vzhledu. Šéfka Zelených se do tamní policie obula také proto, že na twitteru psala o Severoafričanech jako o „Nafris“ (zkrácenina slova Nordafrikaner).

Tragédie české rodiny v Británii

V nemocnici dnes zemřela druhá z dívek, které na severozápadě Anglie srazilo na Silvestra auto. Pocházely z České republiky a bylo jim 11 a 12 let. Starší z nich zemřela už na místě nehody, mladší byla do dneška hospitalizovaná v kritickém stavu. Kolizi zavinil řidič, který z místa ujel. Policie už v souvislosti s vyšetřováním zadržela pět mužů, které podezřívá ze zabití v důsledku nebezpečného řízení.

Zeman se Sobotkou na obědě

Děti a rok 2017 byly hlavní témata tradičního novoročního obědu prezidentského páru s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou a jeho manželkou Olgou. Setkání, které se koná pravidelně každý rok, trvalo dvě hodiny. Zeman premiéra v Lánech pohostil pražskou šunkou od kosti, dančí svíčkovou na smetaně a citronovým sorbetem. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud