5 důležitých věcí, které se dějí právě teď | info.cz

Články odjinud

5 důležitých věcí, které se dějí právě teď

Turecko zná jméno útočníka z Istanbulu, v Česku udeřila ptačí chřipka, soud poslal do vezění podnikatele z kauzy Promopro a Trump dále odmítá, že by za hackerskými útoky na volby bylo Rusko. Co dalšího se dnes děje?

Ptačí chřipka v Česku

Po deseti letech se v Česku potvrdil případ vysoce patogenní ptačí chřipky. Česko zůstávalo poslední zemí ve střední Evropě, kde se v posledních měsících zatím chřipka nevyskytovala.  Noční laboratorní testy ji teď potvrdily. Případy se objevily na Znojemsku, kde uhynuly labutě a následně i drůbež ve dvou chovech v Moravském Krumlově a v Ivančicích. Veterináři za asistence hasičů zlikvidují drůbež nakaženou ptačí chřipkou z chovu v Moravském Krumlově ještě dnes. Nakažená zvířata z Ivančic již byla utracena.

Trump zpochybnil výsledky vyšetřování tajných služeb

Nastupující prezident znovu zpochybnil důkazy, že před listopadovými volbami udeřili hackeři instruovaní Moskvou. Naznačil, že má k tvrzení další informace a slíbil, že je prozradí později. Teď se ale vyjádření vyhýbá.

Kauza o záměně embryí pokračuje

Brněnská klinika Reprofit zaměnila embrya dvěma rodinám, které pravděpodobně dostanou až několikamilionové odškodnění. Klinika je proti takovým událostem pojištěna a zatím nečelí soudní žalobě. Obě postižené rodiny pochází z Evropské unie, jedna žena je z Rakouska. Brněnská klinika se doposud těšila dobré pověsti.

Promopro: podnikatelé půjdou do vězení

Odvolací senát stanovil, že do vězení půjde všech sedm obžalovaných podnikatelů v kauze Promopro. Soud zpřísnil trest Václavu Čadovi, který jako jediný původně odešel od soudu s podmínkou. Nejpřísněji potrestaným zůstal jednatel Promopra Jaroslav Veselý, který si odpyká devět let odnětí svobody. Soud naopak osvobodil obžalované úředníky.

Turecko na stopě

Turecko zná identitu střelce, který vraždil na Silvestra v klubu v Istanbulu. Jeho identitu ale neprozradilo. V souvislosti s teroristickým činem turecká policie zadržela 27 lidí v západotureckém Izmiru. Podle agentury Reuters mezi nimi byly také ženy a děti, které přicestovaly ze středotureckého města Konya. Dnes večer se v Istanbulu opět střílelo. Podle tureckých médií ale nic nenasvědčuje tomu, že by šlo o teroristický útok, jaký turecké město zažilo v noci na Nový rok. Dnešní střelba u restaurace v evropské části Istanbulu si vyžádala dva zraněné.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud