5 důležitých věcí, které se dějí právě teď | info.cz

Články odjinud

5 důležitých věcí, které se dějí právě teď

Merkelová odpovídá na Trumpovu ostrou kritiku, Evropa se prý o sebe umí postarat sama. Lobbista Janoušek zůstává dál vinen za způsobení nehody. A naděje na nalezení pohřešované Míši z Ústí klesají. Co by vám z dneška nemělo uniknout?

Merkelová odpověděla na Trumpovu kritiku

Německá kancléřka Angela Merkelová se vyjádřila k prohlášením budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa. „Myslím, že Evropané mají osud ve svých rukou,“ řekla dnes. Přestože Trump Merkelovou velmi ostře kritizoval především kvůli její otevřené migrační politice, kterou označil za katastrofální chybu, kancléřka byla v reakci spíše zdrženlivá.

Policie stále nenašla 12letou Míšu z Ústí

Policie už šestým dnem pátrá po Míše Patricii Muzikářové z Ústí nad Labem, která ve středu ráno odešla z domova, do školy už ale nedorazila. Podle odborníků a jejich zkušeností z minulosti je s postupujícím časem stále pravděpodobnější, že se dívce něco stalo. Ústecká policie pracuje s dvěma možnými verzemi. První je, že se dívka stala obětí trestného činu. Druhým možným scénářem je útěk z domova.

Janoušek je i nadále vinen

Soud zamítl obnovení soudního procesu s lobbistou Romanem Janouškem. Verdikt, podle nějž si má odpykat celkem 4,5 roku vězení, se snažil lobbista zvrátit posudky z oboru psychiatrie, neurochirurgie a očního lékařství. Měly dokázat, že v době nehody mohl ovlivnit jeho rozpoznávací schopnosti hematom na mozku. Zároveň byl podle lékařů závislý na alkoholu, což v kombinaci s hematomem mohlo způsobit, že špatně viděl. Podle pražského městského soudu však není důvod proces obnovovat.

Osm mužů má větší bohatství než chudší polovina lidstva

Hrstka nejbohatších v čele se zakladatelem společnosti Microsoft Billem Gatesem vlastní majetek v celkové hodnotě 426 miliard dolarů (téměř 11 bilionů korun). Osm lidí tak má víc než 3,6 miliardy dalších dohromady. Pro srovnání: polovinu světového bohatství před šesti lety vlastnilo ještě několik stovek lidí. Nyní jejich počet klesl na osm.

Lidé vzpomínali na Jana Palacha

Politici i veřejnost dnes vzpomínali na smrt Jana Palacha. Ten se upálil na protest proti vývoji situace v československé společnosti po okupaci vojsky zemí Varšavské smlouvy přesně před 48 lety. Při tradičním pietním aktu u pražské Filozofické fakulty, kde Palach studoval, se dnes sešli zástupci Univerzity Karlovy, Vysoké školy ekonomické a studentů. Dvacítka studentů převážně vysokých škol bude navíc od dnešní půlnoci do 25. ledna držet řetězovou hladovku jako vzpomínku na sebeupálení Jana Palacha a Jana Zajíce. Chtějí tak uctít památku bojovníků za svobodu a demokracii.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud