Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

5 důležitých věcí, které se dějí právě teď

5 důležitých věcí, které se dějí právě teď

V Itálii záchranáři hledají přeživší pod lavinou, která zasypala hotel s třemi desítkami lidí. K přísné regulaci kouření v Česku už chybí jen podpis prezidenta, Senátem návrh prošel. Co dalšího by vám dnes nemělo uniknout? 

Tragédie pod sněhem v Itálii 

V italské provincii Pescara u hory Gran Sasso se utrhla v důsledku středečních zemětřesení lavina. Zavalila hotel, ve kterém bylo přibližně 30 lidí. Záchranáři našli jen dva přeživší a těla čtyř obětí. S přibývajícím časem se šance na přežití lidí v hotelu zmenšuje. Záchranáři pod sněhem podle italských médií neslyší žádné známky života.

Zákaz kouření musí schválit už jen prezident

Zákazu kouření v restauracích a jeho regulaci na dalších místech od konce května patrně už nic nezabrání. Návrh prošel Senátem, kde pro něj hlasovalo 45 z 68 přítomných senátorů. Nyní už čeká zákon jen na podpis prezidenta Zemana, který prohlásil, že mu nebude bránit.

V Íránu se zřítila výšková budova, desítky mrtvých

Při požáru, s nímž bojovali od rána hasiči v Teheránu, se zřítila výšková budova s nákupním střediskem. V troskách podle některých údajů zemřelo až 75 lidí, mezi nimi mnoho hasičů. Budova byla ikonou íránské metropole a jednou z nejstarších výškových staveb ve městě.

Donalda Trumpa dělí od inaugurace jeden den

Přípravy na páteční inauguraci amerického prezidenta vrcholí. Oslavy spojené s jeho nástupem do úřadu ovšem budou decentnější, ale do ulic se zřejmě vypraví davy lidí, kteří přislíbili účast na desítkách demonstrací. Trump převezme úřad podle průzkumů jako nejméně oblíbený prezident v novodobé historii.

Česko pod sněhovou pokrývkou a v zajetí mrazu 

V Česku opět zavládla tuhá zima. Na desítkách míst v Česku klesla rtuť v noci na dnešek rekordně nízko. V Jablonci nad Nisou platí už čtvrtý den kalamitní stav. Radnice ho v pondělí vyhlásila, protože nemohla zvládnout přívaly sněhu. Zatímco v obcích jsou mrazy a sníh nepříjemné, skirareály po celém Česku hlásí ideální podmínky pro zimní sporty.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link