5 důležitých věcí, které se dějí právě teď | info.cz

Články odjinud

5 důležitých věcí, které se dějí právě teď

Andrej Babiš navrhuje, aby výjimku z EET dostali eshopy i malí podnikatelé. Zaorálek chce v Turecku jednat o zadržených Češích. Zákon o střetu zájmů prošel i s chybou. Podívejte se, co se vše dnes dělo. 

Eshopy i malí podnikatelé asi dostanou výjimku z EET

Ministr financí Babiš Info.cz řekl, že počet platebních metod, které e-shopy využívají, je příliš složitý, a tak je nové povinnosti raději zbaví. Používají totiž až 18 typů plateb. S Babišem o EET a záměru vyjmout e-shopy ráno jednal šéf Asociace malých a středních podniků a živnostníků Karel Havlíček. Hnutí Ano také uvedlo, že bude navrhovat, aby výjimku také dostali podnikatelé, kteří ročně vydělají méně než 250 tisíc.

autor: Profimedia

Zaorálek poletí do Turecka kvůli zadrženým Čechům

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek v prosinci poletí do Turecka. Bude tam jednat o Češích zadržených nedávno tamními úřady. Zároveň s Ankarou bude řešit problematickou investici do elektrárny Yunus Emre. Cesta se uskuteční 12. a 13. prosince.

Markéta Všelichová se nebojí vyrazit do bojů zmítaných regionů.Markéta Všelichová se nebojí vyrazit do bojů zmítaných regionů.autor: Foto pro Blesk.cz - Markéta Všelichová

Lex Babiš prošel i s chybou

Podle právního rozboru, který by měli mít lídři koalice k dispozici, obsahuje návrh normy i po schválení Senátem chybu. Ta zakazuje vlastnictví médií nejen členům vlády, což byl původní úmysl předkladatelů, ale také poslancům, senátorům a celé řadě dalších veřejných funkcionářů. To je ale podle Parlamentního institutu protiústavní.  O zákonu budou poslanci hlasovat znovu příští týden.

Ministr financí Andrej Babiš.Ministr financí Andrej Babiš.autor: Archiv

Správa železnic zaplatí Grandi Stazioni půl miliardy korun

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zaplatí bývalému nájemci na pražském hlavním nádraží, společnosti Grandi Stazioni, zhruba půl miliardy korun za rekonstrukci pražského hlavního nádraží. Grandi Stazioni si za modernizaci nádraží podle SŽDC nárokuje více než 770 milionů korun. Správa je s italskou firmou ve sporu poté, co bývalému nájemci k letošnímu 17. říjnu neprodloužila smlouvu.

hlavní nádraží Prahahlavní nádraží Prahaautor: profimedia.cz

Trump možná ještě nemá vyhráno

Aktivisté a akademici se domnívají, že volební přístroje v amerických prezidentských volbách se možná staly terčem útoku hackerů. Žádají proto, aby hlasování prošlo kontrolou. Jednalo by se pravděpodobně o státy Michigan, Pensylvánie a Wisconsin. Tým Hillary Clintonové se k tomu nevyjádřil. Sčítací komisaři už mezitím potvrdili, že Clintonová ve volbách získala o dva miliony hlasů více než Donald Trump. Rozhodující jsou ale hlasy volitelů za jednotlivé státy.

Hillary Clintonová vystoupila na výroční schůzi Nadace na ochranu dětíHillary Clintonová vystoupila na výroční schůzi Nadace na ochranu dětíautor: Reuters

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud