Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Absolutním slavíkem je Bílá, Gott zvítězil po dvaačtyřicáté. Mezi skupinami uspěl i xenofobní Ortel

Absolutním slavíkem je Bílá, Gott zvítězil po dvaačtyřicáté. Mezi skupinami uspěl i xenofobní Ortel

Absolutním Českým slavíkem se dnes stala Lucie Bílá. Zvítězila i mezi zpěvačkami, a to podvacáté. V kategorii zpěváků vyhrál už po dvaačtyřicáté Karel Gott a mezi skupinami podvanácté Kabát.

Nejoblíbenější skupinou v anketě Český slavík se dnes podvanácté stala skupina Kabát, která obhájila své loňské vítězství. Druhá skončila kontroverzně přijímaná skupina Ortel a na třetím místě Chinaski. Ocenění si v hudebním divadle Karlín v Praze převzali pouze muzikanti z Kabátu. Členové Ortelu ani Chinaski nedorazili. Z Chinaski odcházejí čtyři hudebníci a kapela bude hrát od ledna v nové sestavě.

Kapela Ortel, které kritici vyčítají xenofobní texty namířené proti menšinám, se v loňském 51. ročníku také stala druhou nejpopulárnější skupinou. Třetí místo letos obhájila i skupina Chinaski. Mezi finálovou šesticí byly ještě skupiny Dymytry, Kryštof a Slza.

Ocenění v Hudebním divadle Karlín v Praze získala jako objev roku i skupina Mirai, titul Slavíci bez hranic pro nejoblíbenějšího slovenského interpreta v Česku skončil opět v rukou členů kapely No Name.

Skupina Mirai dostala i ocenění pro nejoblíbenější píseň posluchačů Rádia Impuls, stala se jí skladba Když nemůžeš, tak přidej. Do 52. ročníku ankety lidé zaslali téměř 155.000 hlasů, o 45.000 více než loni.

 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1