Absolutním slavíkem je Bílá, Gott zvítězil po dvaačtyřicáté. Mezi skupinami uspěl i xenofobní Ortel | info.cz

Články odjinud

Absolutním slavíkem je Bílá, Gott zvítězil po dvaačtyřicáté. Mezi skupinami uspěl i xenofobní Ortel

Absolutním Českým slavíkem se dnes stala Lucie Bílá. Zvítězila i mezi zpěvačkami, a to podvacáté. V kategorii zpěváků vyhrál už po dvaačtyřicáté Karel Gott a mezi skupinami podvanácté Kabát.

Nejoblíbenější skupinou v anketě Český slavík se dnes podvanácté stala skupina Kabát, která obhájila své loňské vítězství. Druhá skončila kontroverzně přijímaná skupina Ortel a na třetím místě Chinaski. Ocenění si v hudebním divadle Karlín v Praze převzali pouze muzikanti z Kabátu. Členové Ortelu ani Chinaski nedorazili. Z Chinaski odcházejí čtyři hudebníci a kapela bude hrát od ledna v nové sestavě.

Kapela Ortel, které kritici vyčítají xenofobní texty namířené proti menšinám, se v loňském 51. ročníku také stala druhou nejpopulárnější skupinou. Třetí místo letos obhájila i skupina Chinaski. Mezi finálovou šesticí byly ještě skupiny Dymytry, Kryštof a Slza.

Ocenění v Hudebním divadle Karlín v Praze získala jako objev roku i skupina Mirai, titul Slavíci bez hranic pro nejoblíbenějšího slovenského interpreta v Česku skončil opět v rukou členů kapely No Name.

Skupina Mirai dostala i ocenění pro nejoblíbenější píseň posluchačů Rádia Impuls, stala se jí skladba Když nemůžeš, tak přidej. Do 52. ročníku ankety lidé zaslali téměř 155.000 hlasů, o 45.000 více než loni.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud