„Akce kulový blesk“: TOP 09 má nové sídlo, po výpovědi od Sokolů se stěhuje k Hlavnímu nádraží | info.cz

Články odjinud

„Akce kulový blesk“: TOP 09 má nové sídlo, po výpovědi od Sokolů se stěhuje k Hlavnímu nádraží

TOP 09 dostala výpověď ze svého hlavního sídla v Michnově paláci na Malé Straně, Sokolové už politikům neprodloužili smlouvu. Nezbývalo tak než začít hledat nové kanceláře. Po důkladném vybírání už Miroslav Kalousek a spol. konečně vědí, kde budou sedět. Novou adresu už schválilo předsednictvo, řekla serveru Blesk.cz místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

„Už jsme před podpisem smlouvy, prakticky se dá říci, že už je to jisté. Budeme sídlit v Opletalově ulici,“ představila Pekarová novou adresu strany, kterou vybírali z více než stovky možností, které se nakonec proměnily v deset konkrétních nabídek.

Dodala, že „akce kulový blesk“ by měla nastat někdy v polovině února, protože do konce měsíce musí strana opustit současný prostor.

Na nové adrese, kterou schválilo už i předsednictvo TOPky, se už začne za pár dní pracovat. V patře, kde bude strana sídlit, vzniknou nové příčky, tak aby členové měli zhruba stejně velké prostory jako dosud na Kampě.

Stejně jako v Michnově paláci budou mít někteří poslanci i na nové adrese své poslanecké kanceláře. Vedle Pekarové to bude například nejmladší poslanec stávající Sněmovny Dominik Feri.

Pekarová zároveň pro Blesk.cz odmítla spekulace, že by se strana musela stěhovat kvůli tomu, že by neměla na nájem. 

„Ten důvod byl z jejich strany, oni ho prezentovali jako změnu strategie v ekonomické oblasti, ale nám ani nenabídli, abychom zůstali třeba i za zvýšené nájemné, ale hned od prvopočátku chtěli, abychom odešli patrně kvůli poskytovatelům dotací, ze kterých žijí, ale to je jejich věc. My to respektujeme, neodcházíme ve zlém,“ upřesnila Pekarová.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud