ANO a ČSSD doladí programové prohlášení. Do pátku má být hotovo | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

ANO a ČSSD doladí programové prohlášení. Do pátku má být hotovo

ANO a ČSSD doladí programové prohlášení. Do pátku má být hotovo

Vyjednavači hnutí ANO a ČSSD se sejdou dnes odpoledne k jednání o konečném znění návrhu programového prohlášení možné společné menšinové vlády. V drtivé většině bodů panuje shoda, zbývá ještě dojednat například termín obnovy peněžitých náhrad zaměstnancům v prvních třech dnech nemoci.

Strany se už dohodly na návrhu koaliční smlouvy. Vyřešeny byly podle předsedy ČSSD Jana Hamáčka všechny záležitosti ohledně pojistek, které sociální demokracie v dohodě chtěla mít. Předseda ANO a premiér v demisi Andrej Babiš očekává, že text dokumentů bude v pátek hotov.

V pátek návrhy projedná poslanecký klub ANO a předsednictvo ČSSD. Vedení sociální demokracie by mohlo vypsat vnitrostranické referendum, v němž členové rozhodnou, zda ČSSD do koalice s ANO vstoupí, nebo ne. Výsledek by měl znám začátkem června.

V sobotu zasedá širší vedení KSČM. Komunisté by měli vládu podpořit na základě písemné dohody o toleranci.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.