ANO bude jednat o podpoře s SPD. Tření je kvůli referendu, Okamura by nechal hlasovat i o vystoupení z EU | info.cz

Články odjinud

ANO bude jednat o podpoře s SPD. Tření je kvůli referendu, Okamura by nechal hlasovat i o vystoupení z EU

Zástupci hnutí ANO a SPD se dnes odpoledne sejdou k jednání o společných bodech ve svých programech. Hnutí Tomia Okamury se chce na základě toho, jak bude ANO vstřícné k prosazování jeho priorit, rozhodnout, zda a jakým způsobem by bylo ochotné podpořit vládu ANO.

Programové jednání obou uskupení začalo v lednu, podle Okamury předložilo SPD 34 svých programových priorit a čeká, do jaké míry na ně ANO přistoupí. Okamura uvedl, že ve většině oblastí čeká shodu, zásadní rozpory ale jsou v otázce zákona o obecném referendu. ANO odmítá, aby se vztahovalo i na členství Česka v mezinárodních organizacích jako EU a NATO, SPD na tom naopak trvá.

Okamura v minulosti vyjádřil zájem vstoupit do vlády spolu s ANO, premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) ale přijetí zástupců SPD do kabinetu odmítá. Spolupráce ANO a SPD by ale na vytvoření vládní většiny nestačila, obě uskupení mají dohromady ve dvousetčlenné Sněmovně 100 poslanců.¨

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud