Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babiš bude ve volbách lákat nejspíš i na nižší daně

Babiš bude ve volbách lákat nejspíš i na nižší daně

Jedním z hlavních taháků hnutí ANO ve volbách možná budou nižší daně. Vyplývá to z rozhovoru ministra financí Andreje Babiše pro INFO.CZ. Vyloučil, že by Česko napodobilo Maďarsko, které uvažuje o razantním snížení daně pro firmy až na devět procent (v Česku je daň v současnosti 15 procent), připustil ale, že by se mohly daně o pár procentních bodů snížit. 

„Nemyslíme si, že by to pomohlo. Je to velký příjem do rozpočtu. Neříkám, že bychom to neměli o pár bodů snížit, ale nemyslím si, že je to dnes hlavní problém, který podnikatele trápí. Dnes mají hlavní problém, že nemají lidi, že je prostředí byrokratické,“ uvedl Babiš. Možnost snížení daní naznačil pro zpravodajský portál Seznam Zprávy i místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek. Podle něj by Česko mohlo některé daně začít snižovat, pokud se bude dařit ekonomice.

Změny by měly postihnout i daň z dividend. Podle Babiše z Česka každý rok odejde zhruba 270 miliard korun v dividendách. Firmy v ČR totiž platí daň z dividend 15 procent a to je částečně důvod, proč podnikatelé zakládají firmy v zahraničí. „Je otázkou, jak tyto lidi motivovat, aby peníze zůstaly v Česku. Musíme v nich vyvolat nějaké vlastenectví, protože tady zbohatli a někteří se tváří, že jsou nizozemské firmy,“ doplnil vicepremiér. Babiše inspiruje Slovensko, které zvažuje snížení daně z dividend na sedm procent.

Veškeré daňové změny by ovšem měla uskutečnit až vláda, která vzejde z parlamentních voleb. Podle ministra financí už není možné něco podobného v současné koalici prosadit. 

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1