Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babiš: „Karty rozdává Zeman, nic nabízet nebudu.“ Nečeká, že by prezident pověřil někoho jiného

Babiš: „Karty rozdává Zeman, nic nabízet nebudu.“ Nečeká, že by prezident pověřil někoho jiného

Šéf hnutí ANO a premiér v demisi Andrej Babiš na plánované úterní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem o sestavování vlády nebude prezidentovi nabízet možnosti řešení. Hodlá si vyslechnout názor a doporučení Miloše Zemana. „Rozhodující je, co řekne pan prezident,“ řekl Babiš dnes řekl novinářům na briefingu po jednání s vedením Královéhradeckého kraje.

„Já nemám co nabízet panu prezidentovi. Karty rozdává pan prezident. Jdu za ním, abych si vyslechl jeho názor a doporučení. A hlavně, jak se staví on k politické situaci, s tím jdu zítra (v úterý) do Lán,“ řekl Babiš.

Babiš také na dotaz novinářů nijak blíže nerozvedl svůj výrok pro dnešní Lidové noviny, že bude akceptovat, pokud prezident Zeman pověří sestavením vlády někoho jiného z hnutí ANO. „Já si nejdřív vyslechnu pana prezidenta,“ řekl k tomu. Novinám řekl, že od prezidenta takový krok neočekává.

S odkazem na jednání u prezidenta Babiš nekomentoval ani dotaz k možnosti menšinové vlády ANO, která by byla tolerovaná SPD. Nevyjádřil se ani k možnosti obnovení jednání s ČSSD. „Hlavně potřebujeme vládu s důvěrou, abychom nemuseli stále trávit čas různými rozhovory a spekulacemi,“ řekl.

Prezident republiky pověřil Babiše sestavením kabinetu po loňských říjnových volbách, ve kterých jeho hnutí získalo nejvíc hlasů. Babiš vytvořil jednobarevnou menšinovou vládu, která v polovině ledna nezískala důvěru Sněmovny. Prezident poté pověřil Babiše jednáním o vzniku nového kabinetu, přičemž premiérovi dal dostatek času do léta.

Na pondělí 9. dubna se chystají opět celorepublikové demonstrace proti Andreji Babišovi. Podrobnosti čtěte zde>>>

 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1