Babiš se chystá na odchod z vlády a shání krabice na stěhování. Sobotka ho prý vyhodí | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babiš se chystá na odchod z vlády a shání krabice na stěhování. Sobotka ho prý vyhodí

Babiš se chystá na odchod z vlády a shání krabice na stěhování. Sobotka ho prý vyhodí

Vicepremiér Andrej Babiš a jeho partnerka Monika Babišová si své ano řeknou v červenci na farmě Čapí hnízdo. Babiš to potvrdil pro Blesk.cz s tím, že líbánky by rád na exotickém ostrově Bora Bora, ale až po říjnových volbách. Samotná svatba bude pak česká. V té době už bude občan, nikoli vrcholný politik, myslí si současný vicepremiér a ministr financí. Proč? Shání si prý krabice, až ho premiér Bohuslav Sobotka vyhodí z vlády.

Politické starosti má teď Babiš ale nemalé, jak uvedl dál. Čeká, co s ním teď bude. Od premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) i Poslanecké sněmovny dostal ultimátum vysvětlit kauzu korunových dluhopisů, které Babiš pořídil od Agrofertu. 


„Svatba je ještě daleko. Teď mě premiér odvolá, takže mám jiné starosti. Musím sehnat kartóny. Mám strašně moc papírů v kanceláři, takže musím sehnat kartony. Teď se starám o kartony,“ řekl Blesk.cz ministr financí.

Skutečně si myslí, že ho premiér Sobotka odvolá nedlouho před volbami? „Ano, já si to myslím. Já jsem nejlepší ministr, teď jsme na druhém místě v Evropě z hlediska snížení dluhu a přebytku, akorát nás předběhlo Lucembursko, takže možná proto (smích - pozn. red),“ pokračuje šéf ANO. Jeho hnutí je podle aktuálních průzkumů favoritem voleb, kraluje v nich dlouhodobě.

„Já už nebudu ani ministr financí, už budu vyhozený. Budu obyčejný občan,“ zamyslel se Babiš nad obdobím, kdy se bude ženit.

Celý článek si můžete přečíst na webu Blesk.cz.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.