Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babiš se chystá na odchod z vlády a shání krabice na stěhování. Sobotka ho prý vyhodí

Babiš se chystá na odchod z vlády a shání krabice na stěhování. Sobotka ho prý vyhodí

Vicepremiér Andrej Babiš a jeho partnerka Monika Babišová si své ano řeknou v červenci na farmě Čapí hnízdo. Babiš to potvrdil pro Blesk.cz s tím, že líbánky by rád na exotickém ostrově Bora Bora, ale až po říjnových volbách. Samotná svatba bude pak česká. V té době už bude občan, nikoli vrcholný politik, myslí si současný vicepremiér a ministr financí. Proč? Shání si prý krabice, až ho premiér Bohuslav Sobotka vyhodí z vlády.

Politické starosti má teď Babiš ale nemalé, jak uvedl dál. Čeká, co s ním teď bude. Od premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) i Poslanecké sněmovny dostal ultimátum vysvětlit kauzu korunových dluhopisů, které Babiš pořídil od Agrofertu. 


„Svatba je ještě daleko. Teď mě premiér odvolá, takže mám jiné starosti. Musím sehnat kartóny. Mám strašně moc papírů v kanceláři, takže musím sehnat kartony. Teď se starám o kartony,“ řekl Blesk.cz ministr financí.

Skutečně si myslí, že ho premiér Sobotka odvolá nedlouho před volbami? „Ano, já si to myslím. Já jsem nejlepší ministr, teď jsme na druhém místě v Evropě z hlediska snížení dluhu a přebytku, akorát nás předběhlo Lucembursko, takže možná proto (smích - pozn. red),“ pokračuje šéf ANO. Jeho hnutí je podle aktuálních průzkumů favoritem voleb, kraluje v nich dlouhodobě.

„Já už nebudu ani ministr financí, už budu vyhozený. Budu obyčejný občan,“ zamyslel se Babiš nad obdobím, kdy se bude ženit.

Celý článek si můžete přečíst na webu Blesk.cz.