Babiš si korunové dluhopisy Agrofertu nemůže vynachválit. Vydělaly mu 180 milionů korun | info.cz

Články odjinud

Babiš si korunové dluhopisy Agrofertu nemůže vynachválit. Vydělaly mu 180 milionů korun

Šéf hnutí ANO a bývalý vicepremiér Andrej Babiš loni a letos do května na korunových dluhopisech Agrofertu vydělal přes 180 milionů korun. Uvádí to server Novinky.cz, který získal Babišovo majetkové přiznání. Korunové dluhopisy a nejasnosti kolem nich byly jednou z příčin Babišova odchodu z vlády.

Podle deníku Právo si Babiš loni a letos do května vydělal celkem 184 milionů korun. Drtivou většinu této částky získal díky kontroverzním dluhopisům společnosti Agrofert, která nyní patří do jeho svěřenských fondů.

Korunové dluhopisy byly přitom jedním z důvodů, proč se Babiš před několika měsíci stal terčem kritiky svých politických protivníků i koaliční ČSSD. Následné problémy pak vyústily ve vládní krizi a odchod Babiše ze Sobotkovy vlády. Kritici Babišovi vyčítali, že si pořídil nezdaněné dluhopisy vlastní firmy, aniž by je v rámci úpisu mohl koupit kdokoli jiný.

Bývalý ministr financí loni rovněž vydělal 70 tisíc eur, největší část prodejem nemovitého majetku, zbylé čtyři tisíce eur plynuly z jeho funkce ve statutárním orgánu německé firmy SKW Stickstoffwerke Piesteritz GmBh.

Babiš nechal Právo nahlédnout do svého přiznání, které musí stejně jako ostatní poslanci, senátoři a členové vlády uložit vždy do 30. června v parlamentu.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud