Články odjinud

Babiš vyhověl Šlechtové. Ministry vyzval, aby vyčíslili náklady na své cesty

Babiš vyhověl Šlechtové. Ministry vyzval, aby vyčíslili náklady na své cesty

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) vyzval na žádost ministryně obrany Karly Šlechtové další členy kabinetu, aby vyčíslili náklady na své cesty. Chce znát i útraty za reprezentaci a externí poradce, vyplývá z dopisu. 

Babiš Šlechtovou kritizoval za nehospodárnost při využívání VIP služeb. Lidové noviny dnes napsaly, že jako ministryně pro místní rozvoj využívala na letišti VIP služeb, stát za to zaplatil asi 310.000 korun. Babiš to označil po jednání vlády za plýtvání.

Šlechtová informace označila za nehorázné a účelové a napsala, že je proti ní jako člence vlády a ministerstva obrany vedena útočná diskreditační kampaň. Lidové noviny patří do vydavatelství Mafra, které vlastnil Babiš a stejně jako další majetek ho vložil do svěřenského fondu.

Lidové noviny uvedly, že Šlechtová jako ministryně pro místní rozvoj využívala na letišti VIP služeb za celkem zhruba 310.000 korun ve 26 případech. Personál letiště odbaví zavazadla, vyřídí letenky a cestující může využít salonku s občerstvením. Je také odvezen přímo k letadlu. Ministryni vadí, že nebyly zohledněny ušetřené peníze, když nelétala dražší byznys třídou.

V poslední době se začaly šířit spekulace, že Šlechtová nebude v nové vládě jako ministryně obrany pokračovat. Babiš nechtěl komentovat, zda mohou být informace o Šlechtové důvodem její neúčasti v další vládě.

 

Články odjinud