Články odjinud

Babiš vysvětluje, proč byl na Národní nenápadně hned po půlnoci. Odjel pak za synem do Švýcarska

Babiš vysvětluje, proč byl na Národní nenápadně hned po půlnoci. Odjel pak za synem do Švýcarska

Premiér Andrej Babiš řekl, že si události 17. listopadu připomněl v předstihu už po půlnoci, protože brzy ráno odjel za svým synem do Švýcarska. Uvedl to ve videu, které zveřejnil na twitteru a facebooku. Babiš na nahrávce pořízené na Národní třídě v Praze vysvětluje, že za svým potomkem jede, aby mu "pomohl". Babiš junior je aktérem kauzy kolem farmy Čapí hnízdo a novinářům Seznam Zpráv řekl, že byl kvůli případu unesen na Krym. Premiér toto vysvětlení rozporuje a obviňuje média z cílené kampaně a pronásledování svého nemocného syna. Výzvy opozice, aby kvůli případu odstoupil, Babiš odmítá.

"I tento rok jsem na Národní třídu přijel uctít památku studentů a všech, kteří bojovali za svobodu a demokracii. Tento rok jsem přišel dřív, protože brzo ráno letím za svým synem do Švýcarska," řekl premiér na nahrávce, kde s mobilem v ruce ukazuje, že je u pamětní desky už minutu po půlnoci. Někteří politici fakt, že premiér historické události vzpomněl nenápadně v noci, kritizovali.

Andrej Babiš mladší novinářům Seznamu Zprávy řekl, že byl kvůli kauze Čapí hnízdo unesen na Krym. Premiér jeho slova přičítá duševní nemoci a mluví o "výletu". V aktuálním videu také opět tvrdí, že novináři jeho syna pronásledují. Podle předsedy vlády nemohl dva dny vyjít z bytu. "Jdu za ním, abych mu pomohl," dodal.

Babiš letos ke kytici na Národní třídě připojil stuhu se slovy z písně Modlitba pro Martu. "Ať mír dál zůstává s touto krajinou. Zloba, závist, zášť, strach a svár, ty ať už pominou, ať už pominou. Toto si dovoluji popřát vám všem," řekl Babiš. V noci uctil také památku studenta Jana Opletala a události listopadu 1939.

Babišovu kytici aktivisté na Národní třídě hodili do koše stejně jako květiny od prezidenta Miloše Zemana nebo místopředsedy sněmovny Tomia Okamury. Některé další politiky lidé dopoledne vypískali a pietní akt celkově probíhal ve vzrušené atmosféře. Vyhození kytic prověřuje policie.

1080p 720p 360p
Babiš a Okamura v koši: Květiny od nich demonstranti na Národní třídě hned v sobotu časně ráno vyhodili

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud