Babiš: Za měsíc jsem vyřídil víc telefonátů než Sobotka za 4 roky, chci i dál jednobarevnou vládu | info.cz

Články odjinud

Babiš: Za měsíc jsem vyřídil víc telefonátů než Sobotka za 4 roky, chci i dál jednobarevnou vládu

Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš by i při eventuálním druhém pokusu o vládu preferoval model menšinového kabinetu. Jednobarevná vláda je praktičtější než koaliční, řekl dnešnímu Právu. Současný Babišův menšinový kabinet se pokusí důvěru Sněmovny získat příští týden. Premiér připustil, že napoprvé vláda důvěru poslanců asi nezíská.

Babiš podle svých slov nebude zastírat, že jeho prioritou je i napodruhé sestavení menšinové vlády. Podle něj bylo koaliční vládnutí horor. „Menšinová vláda je jeden tým, který se normálně baví, nedělá si naschvály, neintrikuje proti sobě, a když už se hádá, tak za zavřenými dveřmi,“ řekl ministerský předseda Právu.

V rozhovoru zároveň vyloučil, že by se tento rok konaly předčasné volby, jak naznačil ještě před několika dny. Odvolal se přitom na slova prezidenta Miloš Zemana. „Předčasné volby nebudou. Pan prezident řekl, že je nedovolí, a ani ANO na nich nemá zájem,“ prohlásil Babiš.

Řada komentátorů mluví v souvislosti s Babišem a Zemanem o mocenském paktu. Samotný Babiš zatím neřekl, koho v prezidentské volbě podpoří, v Právu ale na adresu současného prezidenta nešetřil chválou. „Myslím, že se pan prezident poslední dobou velmi snaží, jeho vánoční projev byl velice pozitivní a spojující, apeloval na hrdost a svornost našeho národa. Při novoročním obědě měl dobrou náladu, byl odpočinutý, chutnalo mu a kouřil jednu cigaretu za druhou s mojí ženou," řekl Babiš.

Babiš se vyjádřil také ke kauze Čapí hnízdo a závěrům evropského úřadu OLAF. Zopakoval, že neví, proč by se měl očišťovat, protože nic špatného neudělal. Bruselský úřad zároveň nepřímo obvinil z amatérismu.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud