Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babišův muž promluvil o incidentu v rozhlase. Jak to bylo se sprostou nadávkou Pajerové?

Babišův muž promluvil o incidentu v rozhlase. Jak to bylo se sprostou nadávkou Pajerové?

Výročí 17. listopadu rozhádalo někdejší bojovníky proti komunistickému režimu. Diskuse Českého rozhlasu, které se účastnili komentátor Jan Macháček a vysokoškolská pedagožka Monika MacDonagh Pajerová, má dohru. Pajerová v předtáčeném pořadu Názory a argumenty Macháčkovi vyčetla jeho práci pro šéfa ANO Andreje Babiše, ten odešel ze studia a při tom ji měl počastovat vulgarismem. Tvrdí to aspoň Pajerová a další z hostů, Jefim Fištejn. Macháček se v reakci pro Blesk.cz brání, že nic neřekl na záznam ani nikomu do očí.

 
 

„My jsme si kdysi tykali, byli jsme přátelé. Cítila jsem velké sympatie k tomu, co dělala vaše kapela, že jsi podepsal Chartu a tak dále. Ale zrovna člověk jako vy, že se nechá zaměstnat Andrejem Babišem, mi přijde asi tak komické, jako kdyby ses stal ředitelem VUML (Večerní univerzity marxismu-leninismu, pozn. red.),“ uvedla ve vysílání Pajerová.

„Jestli na mě chcete útočit, tak tady nemusím sedět. Starejte se o svou osobní integritu. O mojí osobní integritě vůbec nic nevíte,“ kontroval Macháček. Zdůraznil, že přišel na debatu o 17. listopadu. A odešel ze studia. Právě to je chvíle, kdy měl podle Pajerové říct na její adresu: „P**a jedna zatracená.“ Rozhlasové mikrofony ale podle Českého rozhlasu, který pořad odvysílal v pátek, tento vulgarimus nezachytily.

Blesk.cz požádal o reakci Jana Macháčka. „Na nahrávce nic není a veřejně ani do očí jsem nic takového nikomu neřekl. Můj odchod byl oprávněný, přišel jsem na debatu o 17. listopadu a ne na debatu o tom, co dělám a kdo to platí,“ uvedl komentátor Lidových novin.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz. 

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link