Bez jediné diskuse a opět drtivou většinou. Babiš byl zvolen předsedou hnutí ANO | info.cz

Články odjinud

Bez jediné diskuse a opět drtivou většinou. Babiš byl zvolen předsedou hnutí ANO

První den sněmu hnutí ANO nepřipomíná téměř v ničem politickou akci. Doposud nezazněl ani jeden diskusní přípěvek. A Babiš byl tak jako na minulém sněmu pohodlně zvolen předsedou, získal 195 hlasů z 206 platných. „Ještě jednou připomínám, že se můžete přihlásit do diskuse,“ zní nejčastěji z pultíku pro vystupující. „Zazněla další zpráva našeho ministra, žádnou přihlášku do diskuse neeviduji, můžeme jít na další bod programu,“ řekne jindy Jaroslava Jermanová, která sněm řídí.

Do diskuse stále se ale stále nikdo nehlásí. Není k tomu nejspíš důvod, nestalo se tak ani po kandidátském projevu Andreje Babiše. Žádná kritika, žádné otázky, ani jeden návrh, poznámka, komentář. Možná se k něčemu podobnému chystal hejtman Olomouckého kraje Oto Košta, toho ale zase do sálu pořadatelé pro jistotu nepustili. Jednání čtvrtého sněmu hnutí ANO je tak v časovém předstihu, volba předsedy skončila o hodinu dřív oproti původnímu plánu.

Babiš obdržel ve volbě předsedy podle očekávání drtivou většinu hlasů. Nutno přiznat, že to tentokrát nebylo sto procent. Stejně jako předloni neměl protikandidáta. „I v jiných stranách je vždycky jenom jeden kandidát,“ řekl v úvodu projevu s tím, že jenom jemu se to vždycky připomíná v negativním významu. Vstup do politiky mu dle jeho slov mnoho dobrého nepřinesl. Rozhodl se ale zlepšit chod země, proto se nehodlá vzdát.

„Pro mě je to dost těžké, dopad politické dráhy na můj život je negativní. Nebudu ale brečet, jsem na sebe náročný,“ řekl mimo jiné předseda hnutí v projevu, kterým si říkal o jejich hlasy ve volbě lídra strany. „Nejspíš je pravda, že jsem, jak se o mně říká, ukrutné hovado,“ dodal a vrátil se k tomu, že jsou letos volby, které má za cíl vyhrát. „Jsem přesvědčen, že můžeme oslovit všechny voliče. Proč ne?,“ uvedl v této souvislosti už dlouho zřejmý plán. Babiš se evidentně této představy vzdát nechce.

Zopakoval také, že ANO považuje navzdory více než třem rokům ve vládě stále za něco na způsob chyby v systému. Opět se tak vymezil proti všem ostatním politickým aktérům. „Jsme protikorupční hnutí. Ten prohnilý systém tradičních politiků musíme porazit. Musíme zvolit dobré vedení, musíme být jednotné vedení, musíme táhnout za jeden provaz,“ pravil Babiš před delegáty.

Prý se těší především na kontakt s obyčejnými lidmi, je přesvědčen, že je dokáže svým přístupem překvapit a oslovit. „Těším se na kampaň, odtáhnu ji jako ty minulé. Všichni pro to musíme udělat maximum. Můžeme to vybojovat. Je to důležité pro to, aby se neztratila kontinuita,“ uzavřel Babiš s tím, že by pobyt v opozici považoval za ztracený čas.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud