Bezpečnostní opatření zavedená po útoku v Berlíně zmírní. Čeští policisté se začnou stahovat už během dneška | info.cz

Články odjinud

Bezpečnostní opatření zavedená po útoku v Berlíně zmírní. Čeští policisté se začnou stahovat už během dneška

Zvýšená bezpečnostní opatření, která policie přijala po předvánočním teroristickém útoku v Berlíně, se dnes zmírní. V ulicích budou postupně ubývat posílené policejní hlídky, z frekventovaných míst budou odstraněny zátarasy. V Česku však dále platí první stupeň ohrožení před terorismem. Informovalo o tom dnes policejní prezidium.

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) rozhodl o posílení bezpečnostních opatření poté, co útočník v Berlíně najel kamionem do vánočního trhu a zabil 12 lidí, mezi nimi i jednu Češku. Od té doby bylo v ulicích až o polovinu více policistů, než bývá běžné.

Podle mluvčího policejního prezidia Jozefa Bocána se dnes od 19:00 začnou počty policistů snižovat. Vrátí se na úroveň před atentátem, která odpovídá nasazení policistů při prvním stupni ohrožení před terorismem.

„Nad rámec této úrovně bude posílení výkonu služby trvat i v průběhu nastávajícího víkendu na území některých krajských ředitelství policie pouze tam, kde je to ve vztahu ke konkrétním měkkým cílům účelné s ohledem na bezpečnost," dodal Bocán. Postupně by také měly být odstraněny zátarasy z náměstí nebo prostoru před obchodními domy.

První stupeň ohrožení před terorismem v zemi platí od loňského března, kdy ho schválila vláda v reakci na teroristické útoky na bruselském letišti. Policii tehdy v ulicích dva měsíce pomáhali také vojáci. Od konce loňského května se o bezpečnostní opatření starají samotní policisté.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud